Partnerzy serwisu:

Opóźnienia na linii kolejowej Warszawa – Gdańsk i zmiany tras pociągów po wypadku [aktualizacja]

inf. pras. 13.07.2022 5,2k

Opóźnienia na linii kolejowej Warszawa – Gdańsk i zmiany tras pociągów po wypadku [aktualizacja]
Fot. archiwum
Pasażerowie podróżujący między Gdańskiem a Warszawą powinni być gotowi na to, że ich pociąg 13 lipca zmieni trasę. W Ciechanowie doszło do wypadku, który zdezorganizował ruch na linii.
13 lipca o godzinie 15:50 na stacji w Ciechanowie wprost pod pociąg PKP Intercity relacji Gdynia Główna – Gliwice wtargnęła osoba postronna. Zginęła na miejscu.

– W wyniku zdarzenia wstrzymany został ruch pociągów. Przewoźnicy organizują pasażerom dalszą podróż. Na czas pracy służb zalecono przewoźnikom zorganizowanie zastępczej komunikacji autobusowej lub jazdę zmienioną trasą. Podróżni w pociągach i na peronach informowani są o aktualnej sytuacji i zmianach w kursowaniu – poinformowała Magdalena Janus z biura prasowego PKP PLK.

Wznowienie ruchu pociągów przez stację Ciechanów możliwe będzie po zakończeniu czynności służb ratowniczych i policji. Na razie nie wiadomo, kiedy to się stanie. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.

[aktualizacja] PKP PLK: O godzinie 16:55 wznowiony został ruch pociągów przez stację Ciechanów po jednym torze. Na miejscu nadal trwają czynności służb ratowniczych i policji, po tym jak przed godziną 16:00 pod pociąg PKP Intercity relacji Gdynia Główna – Gliwice wtargnęła osoba postronna. Zginęła na miejscu. Podróżni w pociągach i na peronach informowani są o aktualnej sytuacji i zmianach w kursowaniu pociągów. Wznowienie ruchu pociągów przez stację Ciechanów po drugim torze możliwe będzie po zakończeniu czynności służb ratowniczych i policji. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony