Partnerzy serwisu:

Opolskie: Przewozy Regionalne dostaną 10 lat. „Na umowę przyjdzie czas"

Jakub Madrjas 22.05.2019 3,5k

Opolskie: Przewozy Regionalne dostaną 10 lat. „Na umowę przyjdzie czas"
Fot. Przemek Król, SM42.pl
Kolejne 10 lat dla Przewozów Regionalnych – poinformował zarząd województwa opolskiego; podjął on decyzję o powierzeniu przewozów operatorowi na kolejną dekadę; nie przedstawiono żadnych dokumentów – marszałek informuje, że na to przyjdzie czas później.
Obecna umowa kończy się w przyszłym roku. Jak mówi marszałek Andrzej Buła, teraz zarząd „podjął decyzję strategiczną, a na szczegóły i przygotowanie umowy przyjdzie czas później". – Ale obiecuję mieszkańcom, że na chwilę obecną z niczego nie rezygnujemy – podkreśla Andrzej Buła. – Bo tak naprawdę to mieszkańcy – poprzez korzystanie z przewozów regionalnych – nam podpowiadają, jak powinny funkcjonować te przewozy, jak powinniśmy je rozwijać. Liczba pasażerów w naszych regionalnych pociągach będzie dla nas wskaźnikiem tego, w jakim kierunku powinny pójść ewentualne zmiany – dodaje.

Marszałek Andrzej Buła podkreśla również, że 10 lat to bardzo długie zobowiązanie po stronie województwa opolskiego, zarówno w sferze finansowej, jak i sferze zmian, które mogą w najbliższej dekadzie zajść wokół nas. – Liczymy na dobre partnerstwo z Przewozami Regionalnymi, na zrozumienie, ale również dzielenie się nieprzewidywalnymi kosztami – mówi. – Do 2020 roku mamy czas na spokojne rozmowy i ustalanie szczegółów umowy.

Dyrektor Oddziału Opolskiego spółki Przewozy Regionalne Sylwester Brząkała mówi, że ta kierunkowa decyzja zarządu województwa jest bardzo ważna dla całej spółki. Przypomniał, że spółka realizuje w regionie już drugą wieloletnią umowę (ta od 2021 roku będzie już trzecia). – Te wieloletnie umowy dają nam bardzo dobrą perspektywę, pozwalają rozwijać naszą ofertę i usługi – tak, żeby pojawiały się nowe inwestycje, które poprawiają też warunki pracy – mówił, przypominając, że kolej przez lata była niedoinwestowana i teraz trzeba nadrabiać te wieloletnie zaległości. – Takie wieloletnie umowy to wieloletnie zaufanie i dobra odpowiedź na naszą dotychczasową współpracę. To także dobra perspektywa rozwoju kolei na Opolszczyźnie – mówił dyrektor Brząkała.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, nie do przecenienia jest także spokój i bezpieczeństwo załogi, która już od wielu tygodni niepokoiła się, co będzie po zakończeniu obecnej umowy z końcem przyszłego roku. A opolscy kolejarze zapewniają, że dołożą wszelkich starań, żeby zadowolenie pasażerów opolskich pociągów było coraz większe.

Samorządy spieszą się z podpisywaniem długoterminowych umów z Przewozami Regionalnymi, dopóki mają taką możliwość prawną. W ostatnim czasie na dziesięciolatki zdecydowały się województwa: małopolskie, lubelskie oraz śląskie.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony