Partnerzy serwisu:

Opolski Impuls już jeździ. Teraz testy w Żmigrodzie

Jakub Madrjas 18.05.2016 441

Opolski Impuls już jeździ. Teraz testy w Żmigrodzie
Fot. Adam Kupniewski
Pierwszy nowoczesny pociąg Impuls dla województwa opolskiego jest już gotowy. Nasz Czytelnik sfotografował go w drodze na tory Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie.
Pod koniec października województwo opolskie i Newag podpisały umowę na dostawę pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls za 88 mln złotych z opcją na dostawę dwóch kolejnych. Na pokładzie każdego pociągu znajdzie się 176 miejsc siedzących. Więcej na ich temat piszemy tutaj.

W poniedziałek nasz Czytelnik sfotografował pierwszy z pięciu pociągów w drodze na tor doświadczalny Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie. Jak dowiedzieliśmy się w Newagu, pojazd przeszedł już próby hamulców w Krakowie, i do Żmigrodu zmierza na dalsze badania. Termin dostawy pierwszego pojazdu przypada na przyszły miesiąc. Pociągi Newag Impuls dla woj. opolskiego będą pierwszymi pojazdami tego typu w Polsce wyposażonymi w system ETCS poziomu 2. 

Pierwsze zdjęcia Impulsa dla województwa opolskiego opublikowaliśmy tutaj. Powstają już również pociągi z tej serii dla województwa małopolskiego (zobacz zdjęcia). Liczba zamówionych w Polsce pojazdów z rodziny Impuls dobija już do setki - to krajowy rekord dla nowoczesnego taboru.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony