Partnerzy serwisu:

Pożar lokomotywy w Opolu, znamy szczegóły [aktualizacja]

Jakub Madrjas 31.03.2021 44

Pożar lokomotywy w Opolu, znamy szczegóły [aktualizacja]
Zdjęcie ilustracyjneFo. Phil Richards
Kolejny pożar na polskiej kolei – ogień pojawił się w lokomotywie PKP Intercity na stacji Opole. Zdarzenie nie było jednak groźne – podają lokalne media. 
Jak podaje naszemiasto, informację o pożarze lokomotywy pociągu TLK Halny na stacji Opole Główne służby otrzymały przed godziną 10.00. – Maszyniście udało się ugasić pożar przed naszym przyjazdem, ewakuowanych zostało 40 pasażerów pociągu – informuje w portalu opolskie stanowisko kierowania komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. 

– Jeszcze przed naszym przybyciem maszynista ugasił płomienie. Ewakuowano pasażerów i obsługę pociągu ndash; dodał przedstawiciel straży pożarnej cytowany przez TVP Info. W działaniach brało udział 6 zastępów straży pożarnej. Radio Opole podkreśla, że nie ma utrudnień w ruchu pociągów.

Aktualizacja: PKP Intercity wyjaśnia sytuację

Jak poinformowała "Rynek Kolejowy" Katarzyna Grzduk, rzeczniczka PKP IC, na stacji Opole Główne w lokomotywie elektrycznej EP07-482, prowadzącej pociąg TLK 54150 Halny relacji Bydgoszcz – Bielsko-Biała doszło do spięcia elektrycznego w silniku trakcyjnym i zadymienia, które maszynista zlikwidował przy pomocy gaśnicy. – Zgodnie z obowiązującymi procedurami na miejsce została wezwana straż pożarna – wyjaśnia rzeczniczka. –  Pasażerom pociągu TLK 54150 Halny zapewniono poczęstunki oraz zorganizowano komunikację zastępczą. Część podróżnych odjechała pociągiem Polregio do Kędzierzyna-Koźla, pozostali przesiedli się do IC 62102 Bolko w kierunku Katowic. Lokomotywa została ściągnięta do zakładu PKP Intercity, gdzie zostaną wykonane jej oględziny – dodaje. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony