Partnerzy serwisu:

Opoczno: Podbiją tor do Bratkowa. Tydzień bez pociągów

Kasper Fiszer 04.11.2019 21

Opoczno: Podbiją tor do Bratkowa. Tydzień bez pociągów
Pociąg z Opoczna do Łodzi Kaliskiejfot. Kasper Fiszer
Zarządca infrastruktury zaplanował warte ok. pół mln zł prace na szlaku Braktów – Opoczno. Spowoduje to konieczność zamknięcia tego odcinka linii nr 25 na sześć dni. Od poniedziałku 18 listopada podróżujący pociągami Przewozów Regionalnych będą musieli korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej.
W tym miesiącu przez kilka dni nie będą kursować pociągi Przewozów Regionalnych z Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego do Opoczna. Jak tłumaczy zarządca infrastruktury, od 18 do 23 listopada na linii kolejowej nr 25 prowadzone będą pewne prace infrastrukturalne. – Zaplanowaliśmy roboty na jednotorowym szlaku Bratków – Opoczno – mówi Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Utrzymana będzie prędkość 80 km/godz.

– Roboty obejmą naprawę elementów infrastruktury, podbicie toru oraz oczyszczenie tłucznia – opisuje nasz rozmówca. Przedsięwzięcie ma charakter utrzymaniowy i ma pozwolić na utrzymanie prędkości maksymalnej 80 km/godz. W przypadku rezygnacji z prac konieczne byłoby bowiem wprowadzenie ograniczeń względem prędkości szlakowej.

Inwestycja wykonana zostanie siłami własnymi PKP Polskich Linii Kolejowych przy współpracy z Przedsiębiorstwem Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej. Wartość robót to ok. 500 tys. zł. – Przerwa w ruchu będzie dotyczyła jednotorowego odcinka Tomaszów Mazowiecki – Opoczno. Za pociągi Polregio wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa – mówi Karol Jakubowski. Czas podróży wydłuży się o około pół godziny.

Ranga linii wkrótce znacząco wzrośnie

Przypomnijmy, że Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zapowiedział niedawno, że w ramach kolejnej perspektywy budżetowej UE zamierza kompleksowo wyremontować cały odcinek z Tomaszowa do Opoczna. Wraz z PKP PLK samorząd chce m.in. zelektryfikować trasę, co pozwoli skierować tam kursy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Obecnie połączenie do Opoczna jest jedynym w regionie obsługiwanym trakcją spalinową.

Nie ma jednak na razie żadnych konkretnych planów dotyczących wznowienia obsługi dalszego odcinka linii nr 25 biegnącego w kierunku Skarżyska-Kamiennej. Ruch pociągów pasażerskich zawieszono tam w 2009 r. Ostatni rozkład jazdy zakładał dwie pary kursów, przy czym w ostatnim okresie jedna z nich wykonywana była często autobusem zastępczym.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony