Partnerzy serwisu:

Opoczno: Pięć dni bez pociągów regionalnych

Kasper Fiszer 24.09.2018 5,9k

Opoczno: Pięć dni bez pociągów regionalnych
Pociąg z Łodzi Kaliskiej do Opocznafot. Kasper Fiszer
Przez pięć dni pod koniec października nieczynna będzie linia kolejowa nr 25 na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Opoczno. Przewozy Regionalne uruchomią wówczas autobusową komunikację zastępczą. Powodem zamknięcia są prace na jednym z przejazdów kolejowych, które pierwotnie planowano zrealizować w zeszłym tygodniu.
Pierwotnie na okres 15 – 19 września tego roku PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowały przeprowadzenie robót infrastrukturalnych na linii nr 25 pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim a Opocznem. W związku z jednotorowym charakterem szlaku prace miały wiązać się z całkowitą przerwą w ruchu pociągów. W ostatniej chwili zarządca infrastruktury odwołał jednak zaplanowane zmiany. Pasażerowie muszą przy tym liczyć się z utrudnieniami w nadchodzącym miesiącu.

Jeden przejazd z samoczynną sygnalizacją więcej

– Zamknięcie planowane w dniach 15 – 19 września zostało przesunięte na 21 – 25 października – potwierdziła Magdalena Janus z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. – Zmiany w kursowaniu pociągów spowodowane będą pracami na przejeździe kolejowym w miejscowości Szadkowice. Na tym szlaku linia nr 25 jest jednotorowa, dlatego wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza – mówi przedstawicielka zarządcy infrastruktury.

– PLK na przejeździe wymienią tory i nawierzchnię drogową. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa: podniesiona zostanie kategoria przejazdu z D do C i na przejeździe zostanie zabudowana samoczynna świetlna sygnalizacja przejazdowa – opisuje przedstawicielka spółki. Koszt remontu to ponad 1,3 mln zł. Jego wykonawcą będzie KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji SA.

Prace w ramach dużego programu przejazdowego

Przejazd znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 713 biegnącej z Łodzi do Opoczna. Łączy ona trasy krajowe nr nr 14 i 12. Bezpośrednio przy przejeździe kolejowo-drogowym na skrzyżowaniu linii nr 25 z drogą 713 znajduje się przystanek Szadkowice, na którym zatrzymują się wszystkie pociągi Regio kursujące pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim a Opocznem.

– Prace na przejeździe realizowane są w ramach projektu przejazdowego „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa” – zaznacza Magdalena Janus. – Wartość całego projektu to 256 mln zł – przypomina.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony