Partnerzy serwisu:

Ołeksandr Kamyszyn wejdzie do ukraińskiego rządu

simetra 19.03.2023 1,5k

Ołeksandr Kamyszyn wejdzie do ukraińskiego rządu
fot. Messe Berlin
Ołeksandr Kamyszyn zostanie Ministrem Strategicznych Gałęzi Przemysłu w rządzie Denysa Szmyhala. Kamyszyn od połowy roku 2021 zajmował stanowisko prezesa Kolei Ukraińskich.
Jak poinformowała agencja Bloomberg premier Denys Szmyhal zapowiedział w zmiany w rządzie. Ołeksandr Kamyszyn, który od sierpnia 2021 pełnił obowiązki prezesa Kolei Ukraińskich, obejmie w przyszłym tygodniu stanowisko Ministra Strategicznych Gałęzi Przemysłu.

Pod koniec lutego Kamyszyn złożył dymisję w porozumieniu z ministrem infrastruktury Olegiem Kubrakowem. Mówił wówczas, że przeniesie się do Unii Europejskiej by otworzyć biuro integracji Ukrzaliznyci z UE.

Złożyłem dziś rezygnację. W porozumieniu z ministrem infrastruktury Olegiem Kubrakowem przeniosę się do Unii Europejskiej,. Opuszczam moje stanowisko ze spokojnym sercem. UZ ciągle prowadzą przewozy, nasz "żelazny zespół" wykonuje wspaniałą robotę. Jestem wdzięczny prezydentowi Żełeńskiemu i ministrowi Kubrakowowi za wysoką ocenę mojej pracy – pisał wtedy w mediach społecznościowych Kamyszyn.

– Jesteśmy bombardowani codziennie. Strona rosyjska bombarduje stacje, pociągi, a my musimy płacić także najcięższą cenę tej wojny, a więc ludzkie życie – mówił jesienią w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym" Kamyszyn. Kolej pomogła Ukraińcom obronić się przed Rosją, ale za wysoką cenę – od początku wojny zginęło 365 kolejarzy, średnio codziennie kolej traciła jedno życie.

Sam Kamyszyn bezustannie jeździł po sieci kolejowej, nieraz blisko linii frontu, czasami szynobusem wyprodukowanym przez Pesę, który stanowił jego mobilne centrum dowodzenia. Ostatnim sukcesem odchodzącego prezesa był transport prezydenta USA Joe Bidena do Kijowa.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony