Partnerzy serwisu:

Olbrzymie zainteresowanie pociągiem na Ukrainę

Martyn Janduła 28.01.2017 856

Olbrzymie zainteresowanie pociągiem na Ukrainę
fot. Kasper Fiszer
Jak podają Koleje Ukraińskie, po pierwszym miesiącu funkcjonowania z połączenia Przemyśl – Kijów skorzystało już ponad 12 tys. pasażerów. Większość pasażerów udaje się w podróż z Ukrainy do Polski. Najtłoczniej w pociągu było w okresie długiego weekendu podczas święta Trzech Króli.
Koleje Ukraińskie chwalą się już 12 tysiącami sprzedanych biletów na pociąg IC+ kursujący z Przemyśla do Kijowa przez Lwów. – Pociąg ten zapoczątkował nową erę w krajowym transporcie kolejowym, gdzie pasażerowie zyskali nowy poziom jakości usług – mówi Igor Romankiv, dyrektor ds. pasażerów w Ukrzaliznytsia. Jak dodaje, pozwala to skutecznie konkurować z innymi rodzajami transportu, zarówno pod względem ceny biletu, jak i pod względem jakości. – Wiele osób było sceptycznych co do tego projektu, ale ciężka praca nowego kierownictwa Kolei Ukraińskich przyniosła pozytywny skutek, który spotkał się z dużym zainteresowaniem pasażerów – dodaje.

Po pierwszym miesiącu funkcjonowania połączenia Intercity+, kursującego z Przemyśla do Kijowa przez Lwów, skorzystało z niego ponad 12 tys. pasażerów. Większość pasażerów, bo ponad 8,6 tys., przyjechało z Ukrainy do Polski. Połowę mniej, 3,7 tys., wybrało ten pociąg w przeciwnej relacji – Przemyśl – Kijów. Największym zainteresowaniem pociąg Kolei Ukraińskich cieszył się w okresie święta Trzech Króli. Od 7 do 10 stycznia pociąg był zapełniony w 97%.

Pociąg z Przemyśla do Kijowa uruchomiono 23 grudnia 2016 roku. Pozwala on na wygodne i szybkie podróże z Polski do Ukrainy. Rozkład jazdy ułożono w ten sposób, żeby pociąg był skomunikowany z innymi połączeniami z Przemyśla m.in. do Krakowa i Wrocławia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony