Partnerzy serwisu:

Olbrzymi przemyt w pociągu Kijów – Wrocław

Michał Szymajda 27.05.2019 15,4k

Olbrzymi przemyt w pociągu Kijów – Wrocław
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Niestety, przemytnicy ponownie robią wszystko, by doprowadzić do ograniczenia ruchu pociągów między Polską a Ukrainą. Ukraińska służba celna ponownie miała pełne ręce roboty. Dosłownie.
24 maja, dzięki anonimowej informacji, którą przekazano do departamentu bezpieczeństwa Kolei Ukraińskich, już w Kijowie skrupulatnie sprawdzono trzy wagony pociągu Kijów – Wrocław. Efekt był piorunujący: w dwóch z nich funkcjonariusze odkryli 6860 paczek papierosów.

Jak poinformował prezes przewoźnika – Jewhen Krawcow, paczki papierosów były schowane głównie pod sufitami wagonów, w miejscach gdzie normalnie znajdują się materiały izolacyjne. Oskarżonymi w sprawie będą prawdopodobnie prowadnicy wagonów (osoby opiekujące się wagonem podczas jazdy). Przewoźnik wyliczył, że papierosy na czarnym rynku mogłyby być warte nawet ponad 20 tysięcy euro.

Niestety, próby przemytu alkoholu i papierosów dość skutecznie demolują rozkład jazdy transgranicznych pociągów. Celnicy w związku z procederem coraz skrupulatniej sprawdzają wagony, co wpływa na opóźnienia pojazdów. Przemytnicy z kolei, przy próbie ukrycia kontrabandy, niszczą elementy wyposażenia pociągów. M.in. z tego powodu przed laty zlikwidowano kursy pociągów z Zagórza do ukraińskiego Chyrowa. Ostatnio w związku z procederem PKP Intercity na połączeniach do Grodna zdecydowała się na zmianę wagonów z przedziałowych na bezprzedziałowe. W tych drugich przemyt jest trudniejszy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony