Partnerzy serwisu:

Okręg doświadczalny w Żmigrodzie z systemem ERTMS

Michał Szymajda 08.08.2016 326

Okręg doświadczalny w Żmigrodzie z systemem ERTMS
Okręg doświadczalny w Żmigrodzie z systemem ERTMSFot. PKP PLK (zdjęcie ilustracyjne)
Thales wyposażył okręg doświadczalny Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie, jeden z ośmiu torów doświadczalnych na świecie, w system ERTMS/ETCS.
– Thales zakończył realizację projektu implementacji systemu ERTMS/ETCS poziomu 1. na okręgu doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa poprzez dostawę oraz zabudowę urządzeń na terenie Ośrodka Eksploatacji Toru Doświadczalnego w Żmigrodzie. Inwestycja rozszerza możliwości testowe w procesach certyfikacji prowadzonych przez Instytut Kolejnictwa.

Poszerzenie możliwości certyfikacyjnych Instytutu Kolejnictwa

Ośrodek w Żmigrodzie jest jedynym w kraju, i jednym z zaledwie ośmiu na świecie, torem doświadczalnym. To kluczowy obiekt testowy Instytutu Kolejnictwa, który prowadzi certyfikację jakości oraz dopuszczeń do eksploatacji taboru oraz urządzeń kolejowych o szerokim, maksymalnym zakresie uznania uprawnień w Polsce.

Podczas badań na torze doświadczalnym prowadzone są testy trwałości, niezawodności i dynamiki urządzeń i systemów stosowanych w ruchu kolejowym. Zabudowane urządzenia Thales pozwolą na rozszerzenie niezbędnych dla uzyskania certyfikatów prac testowych o zgodność z Europejskim Systemem Zarządzania Ruchem Kolejowym.

Thales rozwija ERTMS/ECTS w Polskę

Thales od wielu lat wdraża w Polsce nowoczesne technologie automatyki kolejowej na infrastrukturze narodowego zarządcy – PKP PLK. Obecnie firma prowadzi m.in. wdrożenia systemu ERTMS/ECTS poziomu 2 na linii E65 z Warszawy do Gdańska oraz na linii Warszawa – Łódź. Thales jest również pierwszą w Polsce firmą, która z powodzeniem zakończyła wdrożenie systemu ETCS poziom 1. na linii CMK. Obecnie system ten jest jedynym w Polsce eksploatowanym komercyjnie przez PKP PLK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony