Partnerzy serwisu:

Ojciec Tadeusz Rydzyk nagrodzony przez SOK [wideo]

Michał Szymajda 19.11.2016 1,7k

Ojciec Tadeusz Rydzyk nagrodzony przez SOK [wideo]
fot. PKP PLK
Józef Hałyk, komendant Straży Ochrony Kolei wręczył wyróżnienia dla zasłużonych dla tej formacji. Wśród osób nagrodzonych Orłem Straży Ochrony Kolei znalazł się ojciec Tadeusz Rydzyk, a także dr Zdzisław Klafka, rektor toruńskiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Okazją do nagrodzenia osób związanych z SOK i wspierających tą organizację, była 98 rocznica powstania formacji. W Warszawie miała z tej okazji miejsce msza święta, którą koncelebrował biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.

Jak podkreślił Sylwester Wesołowski, zastępca rzecznika prasowego Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei, ojciec Tadeusz Rydzyk i kierujący toruńską uczelnią nagrody otrzymali ze względu „na wkład we wpieraniu tej formacji i promowaniu bezpieczeństwa na obszarze kolejowym".

Niestety, żaden z nagrodzonych nie stawił się na wręczeniu. W ich imieniu nagrodę odebrał ojciec Grzegorz Ruszaj, sekretarz prowincji warszawskiej redemptorystów. Podkreślił on, że nagroda jest wyrazem szacunku i uznania dla kształtowania postaw patriotycznych i społecznych.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony