Partnerzy serwisu:

Ogromny kontrakt na przewozy dla wojska jednak dla PKP Cargo – bez przetargu

Jakub Madrjas 16.02.2021 9,7k

Ogromny kontrakt na przewozy dla wojska jednak dla PKP Cargo – bez przetargu
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Wiadomo już, dlaczego wojsko unieważniło ogromne postępowanie na przewozy kolejowe. Chce zawrzeć umowę z PKP Cargo z tzw. wolnej ręki. 
Warszawska 2. Regionalna Baza Logistyczna (logistyczna jednostka wojskowa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej), opublikowała pod koniec 2020 ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex ante przed zawarciem umowy ramowej na świadczenie usług transportu kolejowego przez cztery lata. Beneficjentem umowy ma być PKP Cargo, a jej całkowita szacunkowa wartość to 842 502 387.94 zł netto (1,036 mld zł brutto). Ogromnego kontraktu jednak nie podpisano – nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi na pytanie o przyczyny.

Dziś (16 lutego) PKP Cargo opublikowało informację o wyrażeniu przez zarząd spółki zgody na złożenie oferty dotyczącej przewozów kolejowych realizowanych jako transporty wojskowe. Chodzi o kolejne postępowanie prowadzone przez tę samą "2 Regionalną Bazę Logistyczną" z siedzibą w Warszawie, tylko że tym razem w trybie zamówienia z wolnej ręki, a nie procedurze negocjacyjnej.

Jak dowiadujemy się z komunikatu, założenia umowy zostały zmodyfikowane; przede wszystkim wydłużono czas obowiązywania umowy ramowej z czterech do siedmiu lat. Wykonanie usługi transportu kolejowego następować miałoby na podstawie zawartych przez PKP Cargo umów realizacyjnych z podziałem na dwie części: krajową i międzynarodową. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony