Partnerzy serwisu:

Utrudnienia w Warszawie jeszcze potrwają

Jakub Madrjas 04.06.2018 14,9k

Utrudnienia w Warszawie jeszcze potrwają
Fot. Panek commons.wikimedia.org
Dojazd do pracy w Warszawie koleją jest dzisiaj (4 czerwca) szczególnie utrudniony. Pociągi Kolei Mazowieckich i SKM Warszawa są opóźnione o od kilkudziesięciu do powyżej stu minut.
Warszawski ZTM informuje, że utrudnienia w kursowaniu pociągów KM i SKM wynikają z awarii rozjazdów na stacji Warszawa Zachodnia. Jak jednak donosi profil Kolejowa Linia Łódzka, problemów jest więcej i dotyczą także wypadków.Jak donosi TVN Warszawa, po godzinie 5 rano w obrębie stacji Włochy doszło do śmiertelnego wypadku - osoba postronna wtargnęła pod pociąg Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Wschodnia – Grodzisk Mazowiecki. Po wypadku pociągi jeździły tylko po jednym torze, a opóźnienia sięgnęły nawet 160 minut. Do tego po godzinie 4tej rano doszło do awarii zasilania pomiędzy posterunkiem Warszawa Włochy a Warszawą Zachodnią.

Koleje Mazowieckie donoszą z kolei o utrudnieniach w ruchu pociągów na linii Warszawa - Skarżysko Kamienna (na odcinku Piaseczno - Czachówek Południowy oraz Warszawa - Skierniewice, Warszawa -  Łowicz Główny. Wprowadzono nadzwyczajne honorowanie wszystkich ważnych biletów na przejazd w autobusach linii 716 i 194 na całej trasie , oraz w tramwajach linii 10 na odcinku Fort Wola - Dworzec Centralny oraz wzajemne honorowanie biletów KM-PKP IC na odcinkach Warszawa Wschodnia – Skierniewice, oraz Warszawa Wschodnia – Łowicz Główny.
 
Warszawa Śródmieście, godz. 8:50
źródło: Infopasażer

Aktualizacja: PLK przeprasza pasażerów

Jak poinformował "RK" Karol Jakubowski z PKP PLK, największe zmiany spowodował wypadek (wejście osoby postronnej pod pociąg poza przejściami i przejazdami w okolicach stacji Warszawa Włochy) i ponad 2-godzinne ograniczenie ruchu pociągów na odcinku od Pruszkowa do Warszawy Zachodniej do jednego toru. - Zdarzenie zmieniło stałą siatkę relacji m.in. w ruchu podmiejskim - wyjaśnia.

- Od godziny 8:00 na kursowanie pociągów ma wpływ także usterka urządzeń sterowania ruchem na stacji Warszawa Zachodnia. Obecnie składy od Warszawy Zachodniej do Warszawy Wschodniej kierowane są przez linię dalekobieżną - informuje Jakubowski.

Przedstawiciel PLK informuje, że najbardziej opóźniony był pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Grodzisk Mazowiecki, który uczestniczył w zdarzeniu oraz pociągi Skierniewice – Warszawa i Tłuszcz – Łowicz. - Wspólnie z przewoźnikami staramy się na bieżąco informować o zmianach. Ze względu na dużą dynamikę zmian przepraszamy za niedogodności jeśli komunikaty nie wszędzie docierają na czas - kończy.

Pasażerowie, w tym również Czytelnicy "Rynku Kolejowego" skarżą się na brak informacji. Przewoźnicy nieoficjalnie przekazują, że brakuje im informacji z PKP PLK o przyczynach i przewidywanym czasie utrudnień, w związku z czym sami nie mają żadnych informacji dla zdenerwowanych pasażerów. - Kierownicy w jednostkach na Wschodnim, nic nie wiedzą - pisze jeden z Czytelników. Kolejowa Linia Łódzka donosi o braku informacji dla pasażerów na Warszawie Zachodniej.

Aktualizacja godz. 10:30 

Dostaliśmy informację, że ok. 9:40 utrudnienia zostały zakończone... na 45 minut. Obecnie znowu trwa awaria urządzeń w Warszawie Zachodniej, co oznacza całkowitą przerwę w ruchu na warszawskiej średnicy.

Aktualizacja godz. 10:45 

Otrzymaliśmy kolejną informację że - przynajmniej na tę chwilę - kolejną awarię udało się usunąć. Ruch będzie przywracany.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony