Partnerzy serwisu:

Ogromne utrudnienia na wrocławskim węźle kolejowym [aktualizacja]

Jakub Madrjas 02.08.2019 75

Ogromne utrudnienia na wrocławskim węźle kolejowym [aktualizacja]
Fot. Iwona Budych, twitter
2 sierpnia rano doszło do ogromnych utrudnień na wrocławskim węźle kolejowym. Pociągi są opóźnione nawet o przeszło godzinę. 
Rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec informuje, że po godz. 5.30 na stacji Wrocław Główny pociąg wyjeżdżający z Wrocławia do Kołobrzegu uszkodził rozjazdy. – Komisja ustali przyczyny – stwierdza rzecznik. Według społeczników z profilu Poznań – Leszno, przyczyną był wyjazd TLK Pobrzeże z Wrocławia po nieprawidłowo ułożonym torze, przez co nastąpiło uszkodzenie rozjazdów nr 7, 11, 22, 26.

Mirosław Siemieniec potwierdza, że do godz. 6.00 był całkowicie wstrzymany ruch pociągów w kierunku Grabiszyna, czyli w kierunku Poznania, Zielonej Góry Oleśnicy. – Kolejno przywracano ruch na poszczególnych torach. Obecnie zapewniony jest przejazd przez stację. Opóźnienia pociągów regionalnych i dalekobieżnych są od kilku minut do powyżej 60 minut. Sytuacja stopniowo się normalizuje – zapewnia.

PKP PLK przeprasza pasażerów za utrudnienia. 

Aktualizacja. Informacja z godziny 10.30

Po godz. 9.30 zespół techniczny zakończył wszystkie prace przy rozjazdach. Tory ze stacji Wrocław Główny w kierunku Legnicy, Głogowa, Poznania, Wałbrzycha i Oleśnicy są przejezdne. Ruch pociągów wraca do zgodnego z rozkładem jazdy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony