Partnerzy serwisu:

Ruch pociągów w Niemczech powoli wraca do normy [aktualizacja]

Artur Bogdanowicz 19.01.2018 39

Ruch pociągów w Niemczech powoli wraca do normy [aktualizacja]
zdjęcie ilustracyjneFot. Ingolfson
Z uwagi na orkan Friederike stanęły w Niemczech pociągi dalekobieżne: składy nie wyjeżdżają ze stacji początkowych, a te, które są w trasie, będą starały się dojechać do celu.
Pociągi z Berlina w stronę Pragi kursują od/do Drezna, składy do/z Austrii rozpoczynają/kończą bieg w Monachium. Pociągi z Monachium do Zurychu, Werony, Wenecji, Wiednia i Budapesztu oraz z Berlina do Warszawy kursują bez zmian.

W Nadrenii Północnej-Westfalii, Dolnej Saksonii, Hesji, Turyngii, Saksonii i Saksonii-Anhalt wstrzymano również kursowanie pociągów regionalnych, w pozostałych landach przewoźnicy rekomendują rezygnację z podróży, jeśli to możliwe, lub śledzenie komunikatów o sytuacji na torach.

Na wielu niemieckich dworcach podstawiono wagony, w których pasażerowie mogą przeczekać niepogodę.

Aktualizacja, godz. 19

Wagony dla osób oczekujących na wznowienie kolejowego ruchu dalekobieżnego podstawione są na dworcach: Berlin Ostbahnhof, Berlin Gesundbrunnen, Bielefeld Hbf, Bonn Hbf, Braunschweig Hbf, Bremen Hbf, Dortmund Hbf, Dresden Hbf, Düsseldorf Hbf, Emden, Fulda, Göttingen, Hamburg-Altona, Hamburg Hbf, Hamm (Westf), Hannover Hbf, Kassel-Wilhelmshöhe, Köln Hbf, Leipzig Hbf, Löhne, Lüneburg, Magdeburg Hbf, Münster (Westf), Nienburg, Osnabrück, Wolfsburg Hbf, Würzburg Hbf.

Przewozy EC na linii Berlin – Warszawa/Gdańsk odbywają się wg. informacji Deutsche Bahn bez utrudnień. Także regionalne składy w komunikacji międzynarodowej do Szczecina i Kostrzyna wyruszyły na trasy.

Pasażerowie z biletami na przejazdy 18.1 i 19.1 mogą bezpłatnie zwrócić bilety (nawet w przypadku ofert specjalnych) lub je przebukować. Możliwa jest również bezpłatna wymiana miejscówek.

Aktualizacja, 19 stycznia

W piątek rano sytuacja na torach w Niemczech wraca do normy. Dalekobieżne pociągi wyjechały na trasy: Erfurt – Norymberga – Monachium, Frankfurt – Sztuttgart – Ulm – Monachium, Frankfurt – Würzburg – Norymberga – Monachium/Pasawa/Wiedeń, Frankfurt – Mannheim – Karlsruhe – Bazylea – Mediolan, Frankfurt – Saarbrücken – Paryż, Frankfurt – Strasbourg – Paryż/Marsylia, Karlsruhe – Sztuttgart – Norymberga, Mannheim – Monachium, Stuttgart – Zurych oraz na linie z Monachium do Wenecji i Werony, w stronę Wiednia i Budapesztu oraz do Zurychu.

W północnej części kraju czynne są linie Berlin – Warszawa, Drezno – Praga, od niespełna godziny dojechać można znowu z Berlina do Hanoweru, ok. godz. 10 otwarta zostanie trasa KDP Frankfurt – Kolonia.

W dalszym ciągu należy się liczyć z opóźnieniami i anulowaniami pojedynczych połączeń. Najwięcej utrudnień występuje dalej w Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony