Partnerzy serwisu:

Ogromne opóźnienia na kolei z powodu huraganowych wiatrów

Jakub Madrjas 21.10.2021 10,5k

Ogromne opóźnienia na kolei z powodu huraganowych wiatrów
Pociąg Kolberg pod Olsztynkiem, fot. Czytelnik
Sytuacja pogodowa na polskich torach jest bardzo trudna - opóźniony jest co drugi pociąg, wiele o kilka godzin. Pod Olsztynkiem pociąg Intercity Kolberg najechał na powalone drzewo, ale nikomu nic się nie stało.
Według danych z Portalu Pasażera PKP PLK, na godz. 19:50 opóźniona była połowa pociągów będących w trasie - ponad 200. Największe opóźnienia przekraczają 400 minut. 63 pociągi zostały już odwołane.

- Ponad 200 razy interweniowały już służby techniczne. Sytuacja na torach zmienia się. Przywrócono ruch na trasie Piła – Bydgoszcz, Wrocław – Rudna Gwizdanów, Szczecin - Kostrzyn. Zmiany w komunikacji nadal występują na trasach Węgliniec – Jelenia Góra, Jelenia Góra – Wałbrzych, Szklarska Poręba – Jelenia Góra, Legnica – Rudna Gwizdanów, Szczecin – Reptowo, Piła – Poznań, Poznań – Zbąszynek, Słupsk – Lębork, Nysa – Brzeg. Niemiecki zarządca infrastruktury ze względu na pogodę wstrzymał przejazd pociągów przez przejście Rzepin – Frankfurt (Oder) na linii Berlin – Poznań. Pociągi PKP Intercity do Berlina kończą kurs na stacji w Rzepinie. Informacje dla podróżnych na bieżąco są aktualizowane. Non stop pracują zespoły zarządzania PLK i przewoźników we Wrocławiu, w Poznaniu i Opolu. W terenie pracują służby techniczne Polskich Linii Kolejowych oraz pociągi sieciowe W zależności od sytuacji organizowane są przejazdy pociągów trasami zmienionymi, a jeżeli sytuacja tego wymaga, przewoźnicy organizują komunikację zastępczą. Podróżni w pociągach i na stacjach są informowani o sytuacji i możliwościach dalszej podróży - informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wieczorem w okolicach Olsztynka. - Na szlaku Nidzica – Waplewo pociąg 3525 Kolberg rel. Kraków Gł. - Olsztyn Gł. najechał na powalone drzewo. Nikt nie został ranny. Pociągi PKP Intercity kierowane będą przez Iławę – Ostródę, z pominięciem stacji Olsztynek i Nidzica. Trwa organizowanie transportu zastępczego – poinformowała "Rynek Kolejowy" rzeczniczka PKP Intercity Katarzyna Grzduk. Ostatecznie lokomotywa spalinowa dotarła dopiero po godz. 22:00. Kolberg, ciągnięty przez lokomotywę spalinową, ruszył w stronę Olsztyna ok. 22:35 (do Olsztyna Gł. pociąg powinien był, zgodnie z rozkładem jazdy, przyjechać o godz. 18:50). Wcześniej pisaliśmy o wypadku z udziałem składu Polregio na Pomorzu Zachodnim.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony