Partnerzy serwisu:

Ograniczenia w ruchu pociągów pasażerskich wewnątrz Republiki Czeskiej

Michał Szymajda 16.03.2020 17

Ograniczenia w ruchu pociągów pasażerskich wewnątrz Republiki Czeskiej
Fot. JM
Część komercyjnych połączeń w Republice Czeskiej zawiesił prywatny operator RegioJet, pojedyncze pociągi wstrzymał także państwowy operator Ceske Drahy.
– RegioJet ograniczył liczbę uruchamianych pociągów o 40% pomiędzy dwoma największymi miastami Czech – Pragą i Brnem – poinformował czeski portal zdopravy.cz. Większość z jego pociągów kursująca pomiędzy nimi to pociągi międzynarodowe jadące dalej do Bratysławy i Wiednia, a już od kilku dni, zgodnie z postanowieniem czeskiego rządu, takie nie mogą być uruchamiane w związku z chęcią wstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zakaz wykonywania kursów międzynarodowych obejmuje także Koleje Czeskie i innych operatorów międzynarodowych działających w Czechach (a także, osobnym zarządzeniem słowackiego rządu - na Słowacji) od 13 marca i będzie obowiązywał przynajmniej do 5 kwietnia.

Między Brnem a Pragą zainteresowanie połączeniami jest znikome z uwagi na epidemię koronawirusa w Czechach. Ceske Drahy na razie zawiesiły weekendowe połączenie „Brneński Smok”, także między Brnem a Pragą. Ono także uruchamiane jest komercyjnie.

W najbliższych dniach dojdzie prawdopodobnie do ograniczeń w połączeniach dalekobieżnych, zamawianych przez ministerstwo transportu, oraz przez hetmanów regionów. Pasażerów w większości z nich jest jak na lekarstwo. Podobnie jak w Polsce w Czechach rząd namawia ludzi do pozostania w domach. Występują tam jednak również przypadki izolowanych, objętych kwarantanną całych miejscowości. Np. w kraju ołomunieckim jest ich aż 20. Połączenia regionalne ograniczone zostały już także w Niemczech.

Więcej informacji o tym jakie konsekwencje niesie za sobą epidemia piszemy tutaj.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony