Partnerzy serwisu:

Ograniczenia na linii Wodzisław – Chałupki mogą potrwać do czerwca

Łukasz Kuś 03.03.2016 137

Ograniczenia na linii Wodzisław – Chałupki mogą potrwać do czerwca
Fot. Patryk Farana
Na linii 158 Wodzisław Śląski – Chałupki ciągle trwają prace, które powodują ograniczenia w ruchu pociągów. PLK zakłada, że taka sytuacja może potrwać nawet do czerwca.
Ruch pociągów pasażerskich na odcinku Rybnik – Chałupki został wznowiony w styczniu, choć pierwotnie zakładano, że nastąpi to wraz z wprowadzeniem w grudniu 2015 r. nowego rozkładu jazdy, o czym pisaliśmy więcej na Rynku Kolejowym tutaj. Linia została otwarta, choć nie wszystkie prace zostały ukończone, co wymusza ograniczenia w ruchu skutkujące opóźnieniami, o czym piszemy tutaj.

Jak nas poinformował Janusz Pasierb, dyrektor oddziału śląskiego PLK, wykonawca zapewnia, że szybko ukończy prace, ale zarządca infrastruktury nauczony doświadczeniem, woli zakładać większy margines czasowy na dokończenie prac na lk 158.

– W tej chwili mobilizujemy wykonawcę, by jak najszybciej zakończył prace na tej linii. Zasadnicze prace zostały wykonane. Pozostały roboty związane z infrastrukturą w zakresie SRK. Trwają prace na nastawniach oraz dokańczanie prac związanych z siecią trakcyjną. Na odcinku od Olzy do Chałupek część prac jeszcze trwa – powiedział Pasierb. – Wykonawca deklaruje krótkie terminy ukończenia prac. Ale po doświadczeniach z dotychczasowych deklaracji co do terminów nakładamy pewien bufor czasowy. Obecnie zakładamy, że do czerwca powinniśmy się uporać ze wszystkimi kwestiami związanymi z odbiorami, certyfikacją i wszystkimi wymogami potrzebnymi żeby linię uruchomić – dodał dyrektor oddziału PLK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony