Partnerzy serwisu:

Oferty na remont hali i peronów stacji Legnica znów powyżej kosztorysu

Michał Szymajda 07.11.2017 2,2k

Oferty na remont hali i peronów stacji Legnica znów powyżej kosztorysu
Hala peronowa w LegnicyFot. Krzychu6, wikimedia
Być może po raz drugi nie uda się wybrać wykonawcy kapitalnego remontu przepięknej lecz zaniedbanej hali dworcowej i peronów w Legnicy. Oferty przedłożone przez potencjalnych wykonawców przekraczają kwotę, którą inwestor chce przeznaczyć na remont.
Przetarg pod nazwą „Dostosowanie stacji Legnica do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się” po raz drugi ogłoszono na początku września. Wcześniej, wiosną, nie udało się wyłonić wykonawcy remontu, ponieważ kosztorys został znacznie przekroczony. Tak jest niestety i tym razem.

Remontem zainteresowane są dwie spółki: Infrakol z Jaworu na Dolnym Śląsku oraz Grupa Fewaterm. Pierwsza z firm zaproponowała kwotę netto 26,47 mln zł, druga – 26,42 mln zł. Oferty były więc do siebie bardzo zbliżone cenowo. W pierwszym wypadku zaproponowano gwarancje równą 48 miesięcy, w drugim – 60 miesięcy.

W tej sytuacji będziemy zdziwieni, jeśli PKP PLK zleci remont którejś z firm, bowiem budżet przeznaczony na remont to 21 mln zł netto. Na razie czekamy jednak na decyzję PKP PLK.

PLK zamierzają przeprowadzić renowację legnickiej hali. Wykonawca zaprojektuje a następnie wykona jej wzmocnienie z dwiema wiatami bocznymi i przed halą, przykrywającą perony nr 2, 3, 4 i 5. Remontowi poddane zostaną także perony na których pojawią się tablice informacji pasażerskiej, a także schody prowadzące na nie i przejścia podziemne. Nowością będą windy dla niepełnosprawnych. Więcej o zakresie projektu piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony