Partnerzy serwisu:

Oferty na naprawę 210 metrów nasypu na Węglówce od 12 mln złotych

Jakub Madrjas 10.09.2019 2,6k

Oferty na naprawę 210 metrów nasypu na Węglówce od 12 mln złotych
Fot. Materiały przetargowe
Cztery oferty zostały złożone w przetargu na naprawę 210 metrów nasypu na linii 131 wraz ze zmianą kategorii przejazdu. Rozpiętość cenowa ofert waha się w granicach od 12 do 22 mln złotych. 
PKP PLK ogłosiły pod koniec lipca przetarg na wykonanie prac na 210-metrowym odcinku Magistrali Węglowej C-E65. Szacunkowa wartość zamówienia została określona na 22,8 mln zł brutto. 

W postępowaniu wpłynęły cztery oferty. Wszystkie zakładają maksymalne dopuszczone przez PLK skrócenie czasu realizacji, do 18 miesięcy. Najtańszą propozycję ma konsorcjum PBW Inżynieria oraz Probudowa.com z Wrocławia - opiewa ona na 12,1 mln złotych, a więc niewiele ponad połowę kosztorysu. 14,6 mln zł proponuje konsorcjum Dromosttor i Infrarail, 18,8 mln zł to oferta Torhamer, a najdroższe jest Poleko (22,6 mln zł).

Postępowanie budzi szereg wątpliwości, o których pisaliśmy w tym miejscu.: W odpowiedzi na nasz artykuł PKP PLK przesłała do Redakcji obszerne stanowisko w tej sprawie. Jednak przedstawione w nim tezy budzą wątpliwości, dlatego przesłaliśmy do zarządcy infrastruktury dodatkowe pytania w tej sprawie. Po uzyskaniu odpowiedzi przekażemy je naszym Czytelnikom. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony