Partnerzy serwisu:

Oferty na linię Sucha Beskidzka – Chabówka przekroczyły kosztorys "tylko" o połowę

Jakub Madrjas 19.07.2018 37

Oferty na linię Sucha Beskidzka – Chabówka przekroczyły kosztorys "tylko" o połowę
fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
Pięć ofert wpłynęło w przetargu na wykonanie prac na linii 98 Sucha Beskidzka – Chabówka. Wahają się w granicach 482 mln zł – 618 mln zł, przy kosztorysie na poziomie 317 mln zł brutto. 
To ostatni z trzech podstawowych przetargów ogłaszanych dla realizacji inwestycji na trasach do stolicy Tatr. W realizacji są już prace za ponad pół miliarda na odcinki linii Skawina – Sucha Beskidzka (linię otwarto na okres wakacyjny) i Chabówka – Zakopane.

W przetargu wpłynęło pięć ofert i – co jest normą od wielu miesięcy – żadna nie zmieściła się w budżecie, opiewającym na 317 mln zł brutto. Track Tec Construction zaproponował 485 mln zł i 55 miesięcy na realizację, Budimex – 618 mln zł i 41 miesięcy na realizację, Intercor – odpowiednio 556 mln zł i 40 miesięcy, ZUE – 499 mln zł i 46 miesięcy a PNiUIK – 482 mln złotych i 50 miesięcy na realizację zamówienia.

Przebudowa obejmie siedem stacji i przystanków, tory, mosty oraz urządzenia na przejazdach kolejowo-drogowych. Więcej na temat zakresu inwestycji piszemy tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony