Partnerzy serwisu:

Oferta PKP IC i PR „Razem w Polskę" obowiązuje też w Kolejach Dolnośląskich

Jakub Madrjas 26.07.2017 2,8k

Oferta PKP IC i PR „Razem w Polskę" obowiązuje też w Kolejach Dolnośląskich
Fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
Dzięki porozumieniu Kolei Dolnośląskich i Przewozów Regionalnych (PolRegio), wspólna oferta PR i PKP Intercity „Razem w Polskę" obowiązuje też w pociągach KD.
Jak informowaliśmy, od 14 lipca PolRegio i PKP Intercity uruchomiły wspólną weekendową ofertę. Nowy bilet Razem w Polskę umożliwia odbycie nieograniczonej liczby weekendowych podróży pociągami obu przewoźników. Bilety są imienne i można je kupić tylko w kasach. Więcej na temat oferty można przeczytać tutaj.

Każdy bilet uprawnia do wielokrotnych przejazdów od godz. 19:00 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio dzień wolny lub kolejno po sobie następujące dni wolne od pracy, do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tym dniu lub po tych dniach, przy czym podróż musi być zakończona najpóźniej o godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniu lub dniach wolnych od pracy (każdą sobotę traktuje się jak dzień wolny od pracy).

Jak poinformowały Koleje Dolnośląskie, dzięki porozumieniu samorządowego przewoźnika z Przewozami Regionalnymi oferta ta obowiązuje również w pociągach KD, dając mieszkańcom Dolnego Śląska możliwość podróży po całej Polsce z jednym biletem. – Mieszkańcy innych regionów kraju będą mogli z kolei odkrywać uroki Dolnego Śląska bez konieczności nabywania dodatkowych biletów – podkreśla przewoźnik. 

Bilety na liniach obsługiwanych przez KD można nabyć w kasach biletowych zlokalizowanych na stacjach: Jelenia Góra (KD), Kłodzko Główne (KD), Legnica (BOK KD), Oborniki Śląskie (PR), Rawicz (PR), Strzelin (PR), Szklarska Poręba Górna (KD), Wałbrzych Miasto (KD), Wrocław Główny (PKP IC, PR), Wrocław Nadodrze (PR), Żary (PR) i Żmigród (PR).

Jak czytamy, oferta nie obowiązuje w pociągach o charakterze komercyjnym, objętych taryfą specjalną (w tym w „Pociągu do Kultury”). W tym momencie w ofercie „Razem w Polskę” dostępne są dwa rodzaje biletów: „Standard” w cenie 109 zł, uprawniający do przejazdu pociągami REGIO, TLK, IC i KD oraz „Komfort” w cenie 189 zł, uprawniający do przejazdu pociągami REGIO, TLK, IC, KD oraz EIC i EIP.

Przypomnijmy, że tuż po wakacjach ruszy pierwszy etap wspólnego biletu – tzw. wspólny blankiet. Obejmie możliwość kupna – początkowo tylko w kasie – biletu na przejazd pociągami PR, PKP Intercity i SKM Trójmiasto na jednym blankiecie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony