Partnerzy serwisu:

Kolej z podróżniczą ofertą na majówkę

Martyn Janduła 28.04.2017 407

Kolej z podróżniczą ofertą na majówkę
Fot. PolRegio
W tym roku majówka idealnie wpisała się w kalendarz dając możliwość dłuższego wypoczynku. Aby zachęcić do aktywnego spędzenia tego czasu – PolRegio, PKP Intercity oraz wiele spółek samorządowych przygotowały specjalne oferty biletowe i przejazdowe. Zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu.
Więcej połączeń od PKP Intercity

PKP Intercity zdaje sobie sprawę ze wzmożonego ruchu turystycznego na czas majówki. Z tej okazji na cały długi weekend zaplanowano aż 56 dodatkowych połączeń. Będą to m.in. pociągi kursujące w relacjach: Warszawa – Zakopane, Warszawa – Łeba, Katowice – Ustka, Lublin – Bielsko-Biała czy Gdynia – Kołobrzeg. Dodatkowe składy pojadą również do wielu miejscowości turystycznych m.in. do Wisły, Krynicy-Zdroju, Jeleniej Góry, Kudowy-Zdroju, Świnoujścia czy Zagórza. Więcej informacji o przygotowaniach przewoźnika na majówkę tutaj.

W sumie PKP Intercity zapewni pasażerom ponad 13 tys. dodatkowych miejsc w relacjach – po Polsce, ale także i do Ukrainy. PKP Intercity wraz z Kolejami Ukraińskimi uruchomią specjalny, dedykowany na ten czas, pociąg relacji Przemyśl Główny – Kijów – Przemyśl Główny 28 kwietnia, 2, 5 i 9 maja.

Tradycyjnie już podczas takich długich weekendów, przewoźnik przedłuża czas obowiązywania biletu weekendowego. Na majówkę będzie on ważny o jeden dzień dłużej – od piątku (28 kwietnia) od godz. 19.00 do wtorku (2 maja) do godz. 6:00 rano.

Majówka sprzyja podróżowaniu

Do podróżniczego szaleństwa zaprasza PolRegio. Tegoroczna majówka ma być wyjątkowa, a to za sprawą najnowszej oferty tego przewoźnika. „Majówka z PolRegio” to możliwiający odbycie nieograniczonej liczby przejazdów w czasie od 28 kwietnia (od 18:00) do 8 maja (do 6:00). Oznacza to, że za 95 zł pasażerowie będą mogli zwiedzać całą Polskę nieprzerwanie przez 10 dni.

Osoby poniżej 26. roku życia (kryterium jest jedynie wiek, nie zaś status ucznia lub studenta) będą mogły kupić bilet w cenie 49 z. Dostępne są one w kasach biletowych oraz na stronie www.biletyregionalne.pl.


Mat. PolRegio

Malowniczy Dolny Śląsk

Dolnośląski przewoźnik samorządowy zachęca do kupienia na czas majówki biletu „Podróżuj z KD”. Z okazji majówki będzie miał przedłużony termin ważności. Za 35 zł można więc przez pięć dni korzystać bez ograniczeń z połączeń obsługiwanych przez regionalnego przewoźnika. Promocja zacznie się już w piątek, 28 kwietnia, o godzinie 18:00 i potrwa do czwartku, 4 maja, do godziny 06:00.

Dla osób, które chciałyby zabrać ze sobą rower, trzeba dodatkowo dokupić bilet na wielokrotny przewóz roweru w cenie 5 zł. Oferta „Podróżuj z KD” obowiązuje również w komunikacji przygranicznej na odcinkach Lubawka – Trutnov – Svoboda nad Upou oraz Zgorzelec – Goerlitz.

Od 29 kwietnia w każdy weekend i święto (w tym także 2 maja) Koleje Dolnośląskie zapraszają także na wycieczkę do Trutnova. Ruszają bowiem sezonowe, weekendowe pociągi do tego miasta. O szczegółach i rozkładzie piszemy tutaj.

KM wydłużają czas ważności biletu i zapraszają w Tatry

Również mazowiecki przewoźnik samorządowy wydłuża ofertę biletu wycieczkowego na majówkę. Bilet będzie więc obowiązywać w terminie od 28 kwietnia 2017 r. (piątek) od godz. 18:00 do 3 maja 2017 r. (środa) do godz. 24:00.

Na podstawie biletu wycieczkowego będzie można korzystać z przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich w relacji do 200 km. Termin ważności biletu wycieczkowego „tam” lub „tam i z powrotem” (bez względu na odległość) wynosi jeden dzień. Podróż musi być ukończona do godz. 24.00 terminu ważności biletu.

Koleje Mazowieckie informują także, że jest możliwość 3 maja skorzystać z dogodnego połączenia w Tatry. Umożliwić ma to dogodne skomunikowanie „Dragona” ze specjalnym pociągiem Kolei Małopolskich w stolicy Małopolski. „Dragon” wystartuje z Warszawy Wschodniej o 8.24 i do Krakowa Głównego dotrze na 11.16. Z kolei pociąg Kolei Małopolskich odjeżdża tego dnia z Krakowa Głównego o 11.21, a w Zakopanem będzie o 14.21.

ŁKA zaprasza do Łodzi


Mat. ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna z myślą o nadchodzącym weekendzie majowym przygotowała dla pasażerów specjalną ofertę. Przede wszystkim zaplanowano w rozkładzie jazdy dodatkowe dni kursowania pociągów ŁKA Sprinter w relacji Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia. Pociągi uruchomione zostaną 29 i 30 kwietnia oraz 1 i 3 maja.

Dodatkowo przewoźnik przygotował wspólną ofertę turystyczną z Arboretum w Rogowie i Koleją Wąskotorową. Pasażerom ŁKA, na podstawie ważnych biletów, będą przysługiwały zniżki na bilety wstępu. Ponadto przewoźnik przypomina o możliwości bezpłatnego przewożenia rowerów w pociągach ŁKA, z kolei w weekendy i święta na podstawie biletu wycieczkowego można podróżować 15% taniej. Więcej szczegółów na stronie

Z Kolejami Śląskimi do Zakopanego

Z okazji majowego weekendu również Koleje Śląskie rozszerzają okres obowiązywania biletu SilesiaWeekend oraz Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny. Pierwszy z nich będzie ważny od godziny 18:00 w piątek (28 kwietnia) aż do 6:00 w czwartek (4 maja). Oferta Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny będzie natomiast ważna od godziny 14:00 w piątek (28 kwietnia) do godziny 24:00 w środę (3 maja).

Dzięki temu turyści mogą zaplanować niemal tygodniowy wyjazd. A warto przy tym przypomnieć, że bilet SilesiaWeekend pozwala nie tylko na podróżowanie Kolejami Śląskimi, ale również Kolejami Czeskimi po całym kraju morawsko-śląskim. Szczegóły tej oferty można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika. http://kolejeslaskie.com/


Mat. Koleje Śląskie

Ponadto na majówkę już po raz trzeci w historii Koleje Śląskie uruchamiają okazjonalne połączenie. Pierwszy pociąg „Giewont” wyruszy do stolicy polskich Tatr z Katowic 29 IV o godzinie 7:18. Zatrzyma się m.in. w Tychach, Pszczynie, Czechowicach Dziedzicach, Bielsku-Białej, Żywcu, Suchej Beskidzkiej, Chabówce i Nowym Targu. Do Zakopanego dotrze o godzinie 11:49, a o 14:58 wyruszy w drogę powrotną. Kolejne kursy zaplanowane zostały na 3 V – wówczas pociąg odjedzie z Katowic o godzinie 9:20, do Zakopanego przyjedzie o 13:58, a trasę powrotną rozpocznie o 17:23. Dzięki powyższemu rozwiązaniu możliwe jest zorganizowanie sobie 5-dniowego lub co najmniej 3-godzinnego pobytu pod Tatrami. Dokładne godziny kursowania tutaj

Do stolicy Tatr za 14 zł

Nie tylko Koleje Śląskie pojadą na majówkę do Zakopanego. Również Koleje Małopolskie uruchomią w dniach 29 kwietnia oraz 3 maja dodatkowe połączenia na trasie Kraków Główny – Zakopane. Oferta skierowana jest zarówno dla osób planujących pięciodniowy wypoczynek, jak również turystów chcących tylko na chwilę wybrać się do stolicy Tatr.

Nowością będzie przede wszystkim przejazd nowoczesnym pociągiem Impuls Newagu, który na co dzień nie kursuje do Zakopanego. W sobotę 29 kwietnia Impuls odjedzie z Krakowa Głównego o godzinie 7:36. Równo po trzech godzinach – o 10:36 dotrze do Zakopanego. W drogę powrotną tego samego dnia wyruszy o 16:00, a o 19:34 zakończy bieg na krakowskim Dworcu Głównym.

Z kolei w środę 3 maja pociąg z Krakowa wyjedzie o 11:21 i pojawi się w Zakopanem o 14:21. Powrotny kurs z Zakopanego wyruszy o 16:40 i już o 19:34 dotrze do Krakowa Głównego. Pociągi zatrzymają się na najważniejszych stacjach na trasie – m.in. w Skawinie, Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckoronie, Suchej Beskidzkiej oraz Nowym Targu. Szczególną zachętą do wyboru właśnie podróży pociągiem mają być atrakcyjne ceny biletów. Normalny bilet z Krakowa do Zakopanego kosztuje tylko 14 zł.

Arriva przychylna rowerom

Weekend majowy jest początkiem obowiązywania corocznej oferty „Rowerowe weekendy z Arriva RP”. W okresie wiosenno-letnim we wszystkie soboty i niedziele od 29 kwietnia do 1 października 2017 roku, a także dodatkowo w trakcie obowiązywania tzw. "długich weekendów" za przewóz roweru we wszystkich regionalnych pociągach Arriva RP pasażerowie zapłacą jedynie 1 zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony