Partnerzy serwisu:

Ofensywa Trenitalii. Nowa Frecciarossa nocą

Artur Bogdanowicz 11.06.2021 2,7k

Ofensywa Trenitalii. Nowa Frecciarossa nocą
fot. Trenitalia
Letni rozkład jazdy wchodzi w życie również we Włoszech. Narodowy przewoźnik Trenitalia zwiększy liczbę pociągów i uruchomi nowy nocny pociąg dużych prędkości Frecciarossa notturno.
Włoski narodowy przewoźnik Trenitalia przedstawił podczas cyfrowej konferencji prasowej założenia letniego rozkładu jazdy pociągów, który obowiązywał będzie już od niedzieli. Do nowości należy nowy nocny pociąg Frecciarossa notturno, który połączy Lombardię i Kalabrię, w pełni skomunikowany i na południu, i na północy z połączeniami lokalnymi.

Pociągi KDP przewoźnika wykonywać będą łącznie 230 kursów dziennie. Dodatkowo dojazd na wakacje zapewnią pociągi Intercity oraz prawie 7 tysięcy kursów regionalnych dziennie na terenie całego kraju. Wiele połączeń do miejsc turystycznych zwłaszcza w weekendy zintegrowanych zostanie z autobusami oraz umożliwi „przesiadkę” na rower elektryczny lub skuter. W samych pociągach udostępnionych będzie ponad 4 tysiące miejsc do przewozu rowerów.

O tym, jakie znaczenie ma rozszerzenie oferty, można przekonać się na przykładzie autonomicznego regionu Południowy Tyrol (Südtirol/Alto Adige). Zyska on dwie nowe bezpośrednie pary połączeń Frecciarossa Bozen/Bolzano – Mediolan przez Trento, Rovereto, Weronę, dwie weekendowe pary pociągów Frecciarossa Bozen/Bolzano – Ancona przez Trento, Rovereto, Weronę, Bolonię, Rimini, dwie nowe codzienne pary Frecciargento Bozen/Bolzano – Sibari przez Rzym, Neapol i Marateę. Tym samym z północy kraju do stolicy w rozkładzie pojawi się dziesięć par połączeń Trenitalii.

Warto przypomnieć, że miesiąc temu Italo – prywatny konkurent dla Frecciarossy w segmencie pociągów dużej prędkości – znacznie powiększył swoją siatkę połączeń. Na odpowiedź ze strony państwowego przewoźnika nie musiał czekać długo.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony