Partnerzy serwisu:

Odcinek Węglówki Chorzów – Nakło jednak dla Porr

Jakub Madrjas 18.06.2020 41

Odcinek Węglówki Chorzów – Nakło jednak dla Porr
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
PKP Polskie Linie Kolejowe ponownie wybrały wykonawcę odcinka LOT A Magistrali Węglowej z Chorzowa Batory do Nakła Śląskiego. Został nim Porr. Poprzednio wybrana oferta firmy Intercor została ostatecznie odrzucona po odwołaniach. 
W lipcu ubiegłego roku PKP PLK ogłosiła nowy przetarg na odcinek LOT A Chorzów Batory (km 5,900) – Nakło Śląskie (km 29,000) na tzw. Magistrali Węglowej, czyli linii 131. Postępowanie powtarzano ze względu na znaczne przekroczenie kosztorysu w pierwszym podejściu. O zakresie inwestycji piszemy w tym miejscu.

W styczniu wybrano jako najkorzystniejszą ofertę Intercor (po aukcji elektronicznej, która odbyła się w październiku) z ceną 1,529 mld złotych brutto. W połowie lutego wybór został jednak unieważniony po wyroku Krajowej Izby Odwoławczej. Intercor został wykluczony z przetargu a jego oferta – odrzucona. Odrzucono też ofertę Torpolu.

Z dwóch pozostałych w postępowaniu korzystniejsza okazała się oferta Porr – wybór jego oferty został oficjalnie zatwierdzony 9 czerwca. Całkowita cena po aukcji elektronicznej wyniosła 1,528 mld złotych (jak można wnioskować z dokumentu - łącznie z opcją). Kosztorys wynosi 1,376 mld zł brutto, ale za sam zakres podstawowy. Termin wykonania zakresu podstawowego to 41 miesięcy dla projektu i budowy – to oznacza, że podobnie jak dla LOT-u B, realizacja inwestycji opóźni się nie do 2023, a już do 2024 roku. Coraz bardziej prawdopodobne jest zatem fazowanie finansowania projektu na perspektywę 2021–2027.

We wrześniu ubiegłego roku podpisano umowy na tzw. LOT-y C oraz D Magistrali Węglowej. LOT C również zrealizuje Porr.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony