Partnerzy serwisu:

Odbudowa linii do Pyrzowic z poślizgiem

Łukasz Kuś 22.02.2016 1k

Odbudowa linii do Pyrzowic z poślizgiem
fot. Frees CC BY-SA 3.0
PKP PLK oraz Tauron przygotowują dokumentację projektu odtworzenia linii kolejowej do portu lotniczego Pyrzowice. Jednak przygotowania potrwają dłużej, niż zakładano.
Jak podała Polska Agencja Prasowa, dokumentacja ma być gotowa do połowy roku. Wykonawcą projektu jest konsorcjum Projekty Inżynieryjne i Architektoniczne oraz Consultores de Ingenieria Proyectos y Obras S.L. z Madrytu. To oznacza opóźnienie, bo pierwotny termin upływał w I kwartale 2016 roku.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2014 roku PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o ogłoszeniu przetargu na dokumentację potrzebną do rewitalizacji i odbudowy linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia. Inwestycja pozwoli na dojazd koleją do lotniska w Pyrzowicach. PKP PLK informowały wówczas, że po wykonaniu projektu, w zależności od przebiegu procedur administracyjnych, prace mogłyby ruszyć już w 2016 roku.

Dojazd do portu lotniczego mógłby być możliwy zarówno od strony Tarnowskich Gór, jak i Zawiercia. Orientacyjny czas jazdy na lotnisko proponowanym połączeniem od strony Zawiercia miał wynosić ok. 45 minut, a przy założeniu, że pociąg zatrzymywałby się także w Zawierciu – 55 minut.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe linie kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony