Partnerzy serwisu:

Od sierpnia wraca łącznica Zielonka – Warszawa Rembertów

Witold Urbanowicz 11.07.2016 702

Od sierpnia wraca łącznica Zielonka – Warszawa Rembertów
Fot. PKP PLK
W sierpniu wraca łącznica Warszawa Rembertów – Zielonka. Koleje Mazowieckie zaplanowały 12 połączeń, a pasażerowie zyskają nowy przystanek na Mokrym Ługu. Znów z kierunku Wołomina będzie można dojechać bezpośrednio do śródmieścia Warszawy.
Linia nr 449, łącząca Warszawę Rembertów i Zielonkę, została zamknięta w styczniu 2014 r. w ramach modernizacji Rail Baltica. Teraz przebudowa łącznicy dobiega końca. – Trwają prace wykończeniowe na odcinku między Warszawą Rembertowem a Zielonką. W sierpniu planowane jest otwarcie tej trasy – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

W ramach modernizacji został przebudowany przystanek Zielonka Bankowa. Kończą się też prace przy nowym przystanku Mokry Ług, który znajduje się przy skrzyżowaniu Czwartaków i al. Sztandarów w Warszawie. Łącznicę wyposażono w nowoczesne systemy sterowania ruchem. – Przebudowa tego odcinka umożliwi dobre połączenia w ruchu aglomeracyjnym od strony Wołomina do Rembertowa i dalej do Warszawy. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji w pełni wyposażone w wiaty, tablice informacyjne, oświetlenie, megafony i ławki przystanki – mówi Jakubowski.

Do uruchomienia przewozów szykują się już Koleje Mazowieckie. – Rozkład jazdy pociągów KM dla tej trasy zacznie obowiązywać 1 sierpnia. Zaplanowany układ połączeń przewiduje, że łącznicą w ciągu doby pojedzie 12 połączeń – informuje Katarzyna Łukasik z biura prasowego Kolei Mazowieckich.

Jak informuje spółka, z Zielonki przez nową łącznicę odjadą pociągi o godz. 5:44, 6:37, 8:10, 11:10 (kurs do stacji Warszawa Wschodnia), 15:13 oraz 19:37. W drugą stronę, w kierunku Zielonki, pociągi ze stacji Warszawa Zachodnia odjadą o godzinach 06:09, 15:39, 16:40, 17:40, 19:06. Jeden kurs o godz. 12:03 będzie realizowany od stacji Warszawa Wschodnia. – Taki układ połączeń chcemy utrzymać do końca obecnego rozkładu jazdy pociągów – dodaje Łukasik.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony