Partnerzy serwisu:

Od niedzieli wraca ruch na linii Opole – Strzelce Opolskie

inf. pras. 23.09.2016 260

Od niedzieli wraca ruch na linii Opole – Strzelce Opolskie
fot. MOs810 CC BY-SA 4.0
W sobotę w nocy zakończy się naprawa jednego z dwóch uszkodzonych torów w Tarnowie Opolskim. Umożliwi to przywrócenie od niedzieli ruchu pociągów pomiędzy Opolem a Strzelcami Opolskimi po jednym torze. Składy PKP Intercity wrócą na swoją właściwą trasę. Odwołana zostanie zastępcza komunikacja autobusowa dla pociągów Przewozów Regionalnych.
W następnej kolejności kolejarze skupią się na naprawie drugiego toru, który został bardziej uszkodzony wskutek wykolejenia. Na stacjach i przystankach podawane są bieżące komunikaty na temat zmian w rozkładzie jazdy. Informacje można także śledzić na stronach internetowych przewoźników oraz www.portalpasazera.pl

Kolejarze przewidują zakończenie całości prac i przywrócenie rozkładowej jazdy pociągów do 7 października. Na miejscu cały czas pracują zespoły techniczne z branży drogowej, automatyki i sieciowej. Łącznie ponad 30 osób przy użyciu specjalistycznego sprzętu jest zaangażowanych w jak najszybsze usunięcie skutków wykolejenia.

15 września o godz. 21.16, na stacji Tarnów Opolski wykoleiło się osiem wagonów z miałem pociągu CTL Logistics Sp. z o.o. relacji KWK Szczygłowice - Opole Elektrownia. Nikomu nic się nie stało, nie ma było zagrożenia dla środowiska. Zdarzenie spowodowało całkowitą przerwę w ruchu pociągów na trasie Opole – Strzelce Opolskie. Więcej o tym wypadku na Rynku Kolejowym pisaliśmy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony