Partnerzy serwisu:

PLK potwierdza: Od niedzieli dwa tory do Radomia

inf. pras oprac. kł 27.08.2021 3,8k

arrow
arrow
PLK potwierdza: Od niedzieli dwa tory do Radomia
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PLK potwierdza: Od niedzieli dwa tory do Radomia
PLK potwierdza: Od niedzieli dwa tory do Radomia
PKP Polskie Linie Kolejowe potwierdzają, że w końcu uda się otworzyć drugi tor na całej trasie z Radomia do Warszawy. Od 29 sierpnia mają też zostać otwarte nowe przystanki Radom Gołębiów i Radom Północny. 
Od niedzieli 29 sierpnia pasażerowie pociągów kursujących z Warszawy przez Warkę do Radomia pojadą już po dwóch torach na całym odcinku linii - informowaliśmy przed dwoma tygodniami. Pociągi na trasę (po dużym opóźnieniu modernizacji) wróciły w czerwcu.

PKP PLK potwierdza teraz te informacje, zapowiadając że od 29 sierpnia zlikwidowane będzie „wąskie gardło”, czyli jeden tor między Warką a Radomiem. Odcinek od Lesiowa do Radomia był ostatnim, na którym ruch odbywał się jednym torem. - Zwiększa się przepustowość trasy i możliwe będzie uruchamianie większej liczby m.in. połączeń dalekobieżnych najkrótszą trasą przez Warkę i Radom. Na trasie będzie 56 pociągów w ciągu doby - podaje zarządca infrastruktury.

Do tego PKP Polskie Linie Kolejowe wybudowały w Radomiu trzy nowe przystanki, które ułatwią dojazdy i poprawią komunikację w regionie. Poza Radomiem Stara Wola, od niedzieli podróżni będą korzystać z nowych przystanków Radom Gołębiów i Radom Północny. Są wiaty, oświetlenie, oznakowanie oraz gabloty informacyjne. Dojścia do peronów przygotowano z myślą o potrzebach osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Są pochylnie oraz windy. Na przystanku Radom Stara Wola, wraz z otwarciem drugiego toru, podróżni skorzystają z nowego peronu.

We wrześniu w Radomiu po wiadukcie drogowym na ul. Kozienickiej pojadą kierowcy. Wykonawca kończy prace - informuje PLK. Pociągi pojadą z prędkością 160 km/h dopiero po uzyskaniu wszystkich zgód administracyjnych - informuje PLK.

Po otwarciu drugiego toru Koleje Mazowieckie mają poprawić jakość taboru, a PKP Intercity zwiększyć liczbę pociągów jadących najkrótszą trasą do tego miasta z jednej pary do czterech.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony