Partnerzy serwisu:

Od niedzieli Railjet xpress połączy Wiedeń i Bratysławę

Artur Bogdanowicz 08.12.2018 4,4k

Od niedzieli Railjet xpress połączy Wiedeń i Bratysławę
Fot. Liberaler Humanist
Od jutra, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów, nowe pociągi austriackiego przewoźnika ÖBB zawitają do Bratysławy i do Koszyc.
Na czwartkowej konferencji prasowej Filip Hlubocký (CEO ZSSK) i Michaela Huber (z zarządu ÖBB) oficjalnie przedstawili nowy rozkład. Pociąg RJX 160/167 połączy Zurych oraz m.in. austriackie miasta Innsbruck, Salzburg, Linz i Wiedeń ze stolicą Słowacji. Przejazd z Innsbrucku do stolicy naszych południowych sąsiadów zajmie zaledwie 5 godzin i 9 minut. Koszyce i Wiedeń połączy skład intercity (44/45), skomunikowany w Wiedniu z szybkim pociągiem do Zurychu.

Z Wiednia do Bratysławy już teraz pociągi regionalne kursują co pół godziny (co godzinę do stacji Bratislava hlavná stanica i co godzinę do stacji Bratislava Petržalka), na pokonanie trasy potrzebują średnio godzinę, a bilet regionalny na przejazd w obie strony kosztuje 16 euro. Rozbudowa trasy trwa, z końcem listopada do sieci włączony został przystanek Wien Aspern i wiedeński odcinek Wien Erzherzog-Karl-Straße. Do 2023 roku prace będą zakończone także po stronie słowackiej, wtedy dzięki przystosowaniu trasy do prędkości 200 km/h przejazd między dworcami głównymi obu miast zajmie jedynie 40 minut, czyli 26 minut mniej niż obecnie.
 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony