Partnerzy serwisu:

Od marca więcej połączeń z Kutna do Włocławka. Bardzo wczesnym rankiem

Kasper Fiszer 13.01.2023 1,6k

Od marca więcej połączeń z Kutna do Włocławka. Bardzo wczesnym rankiem
fot. Flyz1, lic. CC BY-SA 4.0
W grudniu nie doszło do zapowiadanego zwiększenia liczby połączeń na styku województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Samorząd tego ostatniego zapowiada jednak, że dodatkowe kursy pojawią się w rozkładzie jazdy w marcu. Nowa para pociągów będzie realizowana w godzinach wczesnoporannych.
Obsługa połączeń na styku województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego od kilku lat pozostaje dość problematyczna. Oferta jest tam mocno niestabilna, głównie z uwagi na zmieniające się koncepcje finansowania kursów po stronie samorządu z Torunia. Dochodziło nawet do przejściowego wstrzymywania ruchu na odcinku granicznym.

Więcej pociągów nie od grudnia, a od marca

Od nieco ponad roku oferta skonstruowana jest tak, że każdy z samorządów zamawia przewozy samodzielnie, przy czym trasy pociągów kończą się na terenie drugiego z województw. Pomiędzy Kutnem a Włocławkiem kursują więc zarówno pociągi ŁKA zamawiane przez województwo łódzkie, jak i Polregio opłacane z kasy samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. W poprzednim rocznym rozkładzie jazdy UMWKP organizował trzy pary połączeń w dni robocze. Zgodnie z zapowiedziami władz regionu ich liczba miała wzrosnąć do co najmniej czterech.

Do zmian ostatecznie jednak nie doszło. – Obecny rozkład jazdy pociągów jest podobny do jego poprzedniej edycji w zakresie liczby pociągów i terminów ich kursowania – potwierdza Wiktor Plesiński, wicedyrektor Wydziału Transportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zapowiedział jednocześnie, że do korzystnych dla pasażerów korekt dojdzie w marcu tego roku.

Bardzo wczesnym rankiem z Kalisk Kujawskich do Kutna

Od 12 marca realizowany ma być nowy kurs w nietypowej relacji Kaliska Kujawskie – Kutno wyjeżdżający ze swojej stacji początkowej kilka minut po 4:00. – Dodatkowo zostanie uruchomione połączenie z Kutna, które będzie przedłużeniem istniejącego kursu z Kalisk Kujawskich do Bydgoszczy Głównej – zapowiada nasz rozmówca. Wyjazd z Kutna nastąpi przed 5:00. Oba połączenia będą obsługiwane od poniedziałku do soboty.

Przedstawiciel samorządu przekonuje, że dzięki nowym połączeniom pasażerowie będą mogli dotrzeć na godziny poranne do Włocławka, a także obu stolic województwa. Zapewnia też, że toczą się rozmowy mające na celu dalszą poprawę oferty. Na razie nie wskazuje jednak kierunku ewentualnych dalszych zmian.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony