Partnerzy serwisu:

Od lutego nowe zasady rejestracji pojazdów kolejowych

inf. pras 11.01.2022 2,6k

Od lutego nowe zasady rejestracji pojazdów kolejowych
Fot. RK
Od momentu wdrożenia europejskiego rejestru pojazdów (EVR), cały proces rejestracji pojazdów kolejowych w Polsce będzie odbywał się w nowym rejestrze. Rejestr prowadzi Agencja Kolejowa Unii Europejskiej, ale wnioski do EVR składane będą nadal do Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Zgodnie z ustaleniami UTK i ERA nowy sposób rejestracji powinien zostać uruchomiony 1 lutego 2022 r.
ERA potwierdziła, że uruchomienie systemu EVR będzie możliwe 1 lutego 2022 r. Dlatego rejestracja pojazdów kolejowych będzie odbywać się na dotychczasowych zasadach do 31 stycznia 2022 r. Poprawnie wypełnione wnioski złożone do 17 stycznia 2022 r. mają zapewnione rozpatrzenie przed uruchomieniem EVR. W przypadku wniosków, które nie zostaną rozpatrzone do 31 stycznia 2022 r., wnioskodawca powinien złożyć wniosek ponownie za pośrednictwem EVR.

Po migracji do EVR, Prezes UTK nadal będzie pełnił rolę jednostki rejestrującej w Polsce. Jednak cały proces od złożenia wniosku do potwierdzenia rejestracji lub zmian, będzie odbywał się w jednej aplikacji EVR. Wnioski będą składane drogą elektroniczną, dodatkowo Prezes UTK nie będzie wydawał raportów jak odbywa się to obecnie, a jedynie akceptował wnioski w EVR. Ma to przede wszystkim usprawnić i ujednolicić proces rejestracji pojazdów kolejowych eksploatowanych na terytorium UE.

Aby sprawnie rozpocząć pracę w nowym środowisku ważne jest, aby wszystkie zainteresowane strony miały odpowiednią wiedzę i znajomość rejestru EVR. Dlatego przypominamy, że przed utworzeniem konta użytkownika w EVR konieczne jest uzyskanie kodu organizacji. Kody organizacji są przydzielane przez Agencję Kolejową Unii Europejskiej wszystkim zainteresowanym podmiotom, działającym w europejskim systemie kolejowym, czyli wszystkim, którzy korzystają z aplikacji Agencji Kolejowej Unii Europejskiej, np. EVR. Wszelkie wnioski o nowy alfanumeryczny kod organizacji lub o zmianę danych organizacji należy składać do Agencji w trybie online pod adresem: https://srm-portal.powerappsportals.com/
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony