Partnerzy serwisu:

Od jesieni wizualizacja miejsca w systemie sprzedaży PKP Intercity

Jakub Madrjas 23.07.2019 7,9k

Od jesieni wizualizacja miejsca w systemie sprzedaży PKP Intercity
fot. Ministerstwo Infrastruktury
- Jeszcze w tym roku PKP Intercity wprowadzi możliwość kupna biletów z wizualizacją miejsc w danym wagonie - tak jak ma to miejsce w przypadku kupna biletów lotniczych - zapowiedział dzisiaj minister Andrzej Adamczyk.
Zapowiedź ministra padła podczas prezentacji aplikacji mObywatel w pociągach PKP Intercity. - Mam nadzieję, że do listopada aplikacja z wizualizacją, podobną jak w przypadku zakupu biletów w samolocie będzie dostępna w PKP Intercity" - powiedział Adamczyk cytowany przez Polską Agencję Prasową.

- Dla kupującego dostępna będzie nie tylko informacja, czy miejsce znajduje się przy oknie, czy przejściu. Będzie wskazane, gdzie konkretnie się znajduje. Przy kupnie biletu pokazany zostanie cały wagon i wyboru miejsca będziemy dokonywali klikając na nie - dodał minister.

Usługa ma zostać wprowadzona w pierwszej kolejności w pociągach obsługiwanych przez składy elektryczne zespoły trakcyjne - Pendolino, Dart i Flirt. Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk poinformował, że docelowo usługa będzie dostępna również w składach wagonowych. 

Warto przypomnieć, że PKP Intercity postanowiło rozszerzyć system biletomatów. W całej Polsce mają stanąć 164 urządzenia; pojawią się na 116 stacjach i przystankach kolejowych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony