Partnerzy serwisu:

Od grudnia więcej połączeń FlixTrain w Niemczech

Artur Bogdanowicz 16.10.2019 2,7k

Od grudnia więcej połączeń FlixTrain w Niemczech
fot. Pixabay
Wraz z grudniową zmianą rozkładu jazdy w Niemczech nowe miasta pojawią się w sieci prywatnego przewoźnika kolejowego FlixTrain.
Zielone pociągi zawitają do Akwizgranu/Aachen (dzięki wydłużeniu składów relacji Berlin-Kolonia) oraz do Lipska, Halle, Erfurtu, Eisenach, Gothy i Lutherstadt Wittenberg (nowy przebieg linii Berlin – Stuttgart). Dodatkowo pojawi się ekspresowe połączenie między Hamburgiem i Kolonią, a przejazd zajmie 3,5 godziny (obecnie trwa ponad 4h).

Wiosną 2020 planowany jest z kolei start nowej linii Hamburg – Szuttgart przez Hanower, Getyngę, Kassel-Wilhelmshöhe, Fuldę, Frankfurt, Darmstadt i Heidelberg - poinformował operator połączenia. Docelowo dziennie ma kursować ma tutaj do trzech par pociągów.

Przypomnijmy, że FlixTrain to siostrzana marka FlixBus, potentata na europejskim rynku dalekobieżnych przewozów autobusowych. Z pociągów spółki, na razie tylko w Niemczech, można korzystać od sierpnia 2017 r. Marka powstała na skutek przejęcia przez Leo Express upadłego, finansowanego wcześniej ze zbiórek publicznych przewoźnika Locomore wraz z jego personelem oraz wagonami (lokomotywy pozyskano w drodze leasingu). Dystrybucją biletów zajął się FlixBus.

W maju ubiegłego roku pociągi Flixtrain pojawiły się na nowej trasie Berlin – Kolonia. Natomiast w czerwcu FlixTrain ogłosił, że chce wejść na rynek francuski
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony