Partnerzy serwisu:

Od grudnia Westbahn połączy Wiedeń i Innsbruck

Artur Bogdanowicz 24.08.2022 864

Od grudnia Westbahn połączy Wiedeń i Innsbruck
fot. Streckengleis
Austriacki przewoźnik Westbahn może rozpocząć od grudnia przewozy z Wiednia do Innsbrucku. Państwowy przewoźnik ÖBB wycofał wniosek o zbadanie zgody na komercyjne przejazdy na tej trasie, informuje dziennik „Tiroler Tageszeitung”.
Westbahn planuje trzy pary polaczeń na trasie z przystankami w Salzburgu, Kufstein i Wörgl - dokładny rozkład ma być przedstawiony w połowie września. Wtedy też rozpocznie się też przedsprzedaż biletów na przejazdy od 11 grudnia 2022.

Aktualnie Westbahn prowadzi rozmowy z Tyrolskim Związkiem Komunikacyjnym na temat akceptowania biletów lokalnych na odcinku Kufstein-Innsbruck. Warto dodać, że między Wiedniem a Innsbruckiem co godzinę kursują składy Railjet, z których część przedłużona jest do Zurychu.   

Od kilku miesięcy Westbahn oferuje już przejazdy do Monachium, od początku sierpnia między stolicą Austrii a stolicą Bawarii uruchamianych jest sześć par pociągów, które stanowią konkurencję dla łącznie 8 par polaczeń ÖBB. Westbahn nie wyklucza w dalszej perspektywie przedłużenia linii monachijskiej aż do Zurychu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony