Partnerzy serwisu:

Od grudnia pojedzie EN Metropol Berlin – Wrocław – Budapeszt/Wiedeń

Jakub Madrjas 26.04.2018 902

Od grudnia pojedzie EN Metropol Berlin – Wrocław – Budapeszt/Wiedeń
Fot. Benkó Zsolt, CC-BY-SA 3.0
Mieszkańcy południowo-zachodniej Polski już w grudniu tego roku powinni zyskać ciekawe połączenie międzynarodowe. Przez Wrocław pojedzie pociąg EuroNight Metropol z Wiednia i Budapesztu do Berlina.
O pojawieniu się nowego pociągu o nazwie Metropol, kursującego w Polsce na odcinku Chałupki – Rzepin, poinformowało "Rynek Kolejowy" w marcu Ministerstwo Infrastruktury. Teraz poznaliśmy więcej informacji na temat kursowania nowego pociągu.

Obecnie EN476 Metropol kursuje z Budapesztu do Pragi. To pokłosie przeprowadzonego w ostatnim rozkładzie jazdy przez Koleje Węgierskie MÁV-Start cięcia połączeń nocnych. Do grudnia Metropol jeździł bowiem z Budapesztu do Berlina. Banicja trwała tylko rok –to właśnie Metropol wróci w grudniu do Berlina, co potwierdził dziś prezes Kolei Austriackich (OBB):
Co dla nas bardzo istotne, pociąg będzie miał nową trasę. W ubiegłym roku jeździł on przez Pardubice, Pragę i Drezno. Teraz pojawi się w Polsce. Zgodę na uruchomienie pociągu na przebiegającym przez Polskę odcinku Kunowice – Chałupki otrzymało PKP Intercity w ostatniej decyzji UTK, przyznającej otwarty dostęp (przewoźnik złożył w sumie 15 wniosków).

Zgoda została przyznana na pięć kolejnych lat. Dopuszczalne jest zatrzymywanie się pociągów PKP Intercity na następujących stacjach: Rzepin, Zielona Góra, Głogów, Wrocław Główny, Opole Główne, Kędzierzyn-Koźle, Racibórz, Chałupki. Przewoźnik będzie zapewniał co najmniej 2 miejsca dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Połączenie ma być realizowane codziennie z następującym rozkładem jazdy:
 
Z Wrocławia do Budapesztu będzie można wyjechać o 23:05, natomiast do Berlina – o 5:10 rano.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony