Partnerzy serwisu:

Od grudnia drożej koleją po Niemczech

Artur Bogdanowicz,Rynek Kolejowy/Süddeutsche Zeitung 03.10.2016 130

Od grudnia drożej koleją po Niemczech
Eurocity z Monachium do Grazu na stacji TraunsteinFot. Artur Bogdanowicz
Wraz z grudniową zmianą rozkładu jazdy pociągów w Niemczech wzrosną ceny biletów. Dotyczy to nie tylko biletów jednorazowych, ale też sieciowych.
W ruchu dalekobieżnym ceny regularne (bilet w cenie normalnej, w taryfie w pełni elastycznej) będą wyższe o 1,9%. Podwyżka będzie jednak najbardziej odczuwalna dla pasażerów korzystających z biletów okresowych, które podrożeją nawet o 3,9%. Cena karty sieciowej Bahncard 100 wzrośnie o 2,4% (klasa druga) i 2,9% (klasa pierwsza).

Ceny kart rabatowych Bahncard 25 (62 euro) i Bahncard 50 (255 euro) pozostaną bez zmian. Kolej w dalszym ciągu będzie oferować bilety promocyjne od 19 euro za przejazd. Średnia cena biletu wzrośnie o 1,3%. W zamian DB obiecuje wyraźną poprawę komfortu przewozów i punktualności.

Po raz pierwszy DB zróżnicuje cenę za przejazdy (w taryfie standardowej/elastycznej) w określone dni. Przykładowo, przejazd z Monachium do Frankfurtu kosztować będzie średnio 103 euro. Ale już np. w piątek przed długim, zielonoświątkowym weekendem, kiedy obłożenie pociągów jest bardzo wysokie, za bilet zapłacimy 106 euro, zaś w niedzielę tego weekendu już tylko 100 euro.

Z końcem roku narodowy przewoźnik chce wprowadzić w drugiej klasie pociągów ICE bezpłatny, limitowany internet. W klasie pierwszej pasażerowie będą mogli w dalszym ciągu korzystać z internetu bez ograniczeń – informuje dziennik Süddeutsche Zeitung.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony