Partnerzy serwisu:

Od czerwca komunikacja zastępcza do Lublina. PolRegio szuka przewoźnika

Martyn Janduła 19.04.2017 641

Od czerwca komunikacja zastępcza do Lublina. PolRegio szuka przewoźnika
Fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
Od czerwca rozpocznie się modernizacja linii kolejowej nr 7 z Warszawy do Lublina. Prace będą prowadzone przy pełnym zamknięciu linii. Pociąga to za sobą konieczność zapewnienia pasażerom komunikacji zastępczej. Przewozy Regionalne właśnie ogłosiły przetarg, w którym poszukują przewoźnika, który obsłuży odcinek z Dęblina do Lublina.
Przewozy Regionalne rozpisały właśnie przetarg, w którym poszukują wykonawcy kolejowej komunikacji zastępczej przewozu osób i bagażu. Okres wykonywania zamówienia określono od 11 czerwca 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku na trasie z Lublina do Dęblina za pociągi odwołane w związku z realizacją projektu inwestycyjnego pod nazwą „Modernizacja linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk, na odcinku Dęblin – Lublin”.

Dziewięć autobusów

Warunkiem do uczestniczenia w przetargu jest posiadane przez oferenta ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną 200 tys. zł. Dodatkowo oferent musi dysponować co najmniej 9 autobusami posiadającymi minimum 50 miejsc siedzących każdy. Z posiadanych autobusów co najmniej dwa muszą być przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo pojazdy muszą być wyposażone w tablice z nazwą spółki Przewozy Regionalne oraz logotyp marki PolRegio. Autobusy będą podstawiane z minimum 10-minutowym wyprzedzeniem przed planowaną godziną odjazdu. Odjazd pojazdu odbywać się będzie tylko na polecenie kierownika pociągu lub rewizora jadącego autobusem. Zamawiający ponadto zastrzega sobie prawo do zażądania podstawienia dodatkowego pojazdu, zgłoszonego na 20 minut przed planowym odjazdem.

Prawie 200 tys. km

Z przygotowanego przez Przewozy Regionalne rozkładu jazdy wynika, że codziennie zapewniony ma być autobus z Lublina do Dęblina o godzinach 5:20, 7:05, 14:30, 15:30, 16:52 oraz 19:30. Przy czym ostatnie dwa kursy nie będą realizowane podczas świąt 15 czerwca, 18 sierpnia, 1 listopada i 25-26 grudnia.

Komunikacja zastępcza w odwrotnym kierunku będzie zapewniona o godzinie 4:14, 5:19, 6:30, 14:00, 16:32 oraz 17:30. Przy czym pierwszy kurs o 4:14 oraz o 14:00 nie będą realizowane we wspomniane już dni świąteczne. Przewozy Regionalne szacują, że ilość kilometrów do przejechania w ramach kolejowej komunikacji zastępczej wynosi ok. 199 750 km.

Składanie kopert trwa do 11 maja do godz. 10. Wadium w tym przetargu wynosi 20 tys. zł, z kolei jedynym kryterium oceny ofert ustalono cenę. Warto wspomnieć, że w podobnej sytuacji są Koleje Wielkopolskie, które w wyniku zamknięcia części linii E20, są zmuszone zapewnić pasażerom komunikację autobusową z Konina do Wrześni i Poznania. Jednak w przypadku samorządowego przewoźnika, punktuje on nie tylko najniższą cenę, lecz także procentowy udział autobusów niskopodłogowych przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych oraz czas reakcji na podstawienie autobusu rezerwowego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony