Partnerzy serwisu:

Od 27 maja zmiany na kolei w Warszawie. PKP IC będzie honorować bilety ZTM

ZTM Warszawa 23.05.2016 577

Od 27 maja zmiany na kolei w Warszawie. PKP IC będzie honorować bilety ZTM
Od 27 maja zmiany na kolei w WarszawieFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Od 27 maja do 11 czerwca osoby korzystające z kolei w Warszawie będą musiały liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Inaczej pojadą pociągi Kolei Mazowieckich, Szybkiej Kolei Miejskiej i PKP Intercity. Zmiany są związane z budową Trasy Świętokrzyskiej i tunelu pod linią kolejową na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga.
Najpoważniejsze zmiany dotyczące pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej dotyczą linii S3, która będzie kursowała na trasie skróconej Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina. Natomiast pociągi SKM linii S9 będą obsługiwały trasę Wieliszew/ Legionowo – Warszawa Zachodnia/ Warszawa Gdańska oraz zostanie dla nich wprowadzony zmieniony rozkład jazdy. Część pociągów jadących z Wieliszewa/ Legionowa będzie kończyła kursy na przystanku Warszawa ZOO.

Koleje Mazowieckie

Wybrane pociągi Kolei Mazowieckich linii RL będą obsługiwały trasę Modlin – Warszawa Lotnisko Chopina drogą okrężną (przez Warszawę Wschodnią Towarową). Będzie się to wiązało z wydłużeniem czasu przejazdu o około 20 minut. Pozostałe kursy KM RL będą realizowane na trasie skróconej Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina (a więc nie dojadą m.in. do stacji Legionowo i Modlin). Część pociągów Kolei Mazowieckich na linii R9 (do/ z Nasielska, Ciechanowa i Działdowa) będzie zaczynała i kończyła kursy na przystanku Warszawa ZOO.

PKP Intercity

Wybrane pociągi PKP Intercity, kursujące pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Olsztynem i Białymstokiem oraz jadące w kierunku lub z Wrocławia i Krakowa, będą przejeżdżały przez stację Warszawa Gdańska (z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia). Więcej szczegółów na temat kursowania pociągów PKP Intercity w dniach 27 maja – 11 czerwca znajdziesz TUTAJ.

Honorowanie biletów w okresie 27 maja – 11 czerwca

Bilety ZTM będą obowiązywały:

• w pociągach KM na odcinku Wieliszew – Legionowo – Warszawa Zachodnia oraz w pociągach linii RL na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina
• w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec
• w pociągach PKP Intercity na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Legionowo (tylko pociągi KORMORAN i POLARIS) i Warszawa Gdańska – Legionowo, w wagonach kl. 2 z miejscami do siedzenia.

W pociągach PKP IC będą obowiązywały wyłącznie bilety ZTM ważne w I i II strefie. Przewóz rzeczy, zwierząt i rowerów będzie odbywał się według zasad i taryfy PKP IC.

W pociągach KM i PKP IC pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 30.05 godz. 08.15, a osoby posiadające bilety zakodowane na WKM muszą je wcześniej aktywować.

Bilety KM (sieciowe oraz do odpowiednich stacji) będą obowiązywały:

• w metrze na odcinku Dworzec Gdański – Centrum
• w pociągach SKM S3 i S9 na całej trasie i we wszystkich pociągach SKM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia
• w tramwajach linii 28 (Dw. Gdański – Warszawa ZOO – Dw. Wschodni) i linii 41 (Warszawa ZOO – Dw. Gdański – Dw. Centralny), tramwajach i autobusach na trasie: Dw. Gdański – Andersa – Marszałkowska – Centrum oraz innych tramwajach i autobusach na trasach pokrywających się z tymi odcinkami.

Bilety PKP IC (sieciowe, weekendowe oraz wydane na przejazd w relacjach z / do stacji Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska lub przez Warszawę) będą obowiązywały:

• w metrze na odcinku Dworzec Gdański – Centrum
• w pociągach SKM S9 na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia
• w tramwajach linii 28 (Dw. Gdański – Warszawa ZOO – Dw. Wschodni) i linii 41 (Warszawa ZOO – Dw. Gdański – Dw. Centralny), tramwajach i autobusach na trasie: Dw. Gdański – Andersa – Marszałkowska – Centrum oraz innych tramwajach i autobusach na trasach pokrywających się z tymi odcinkami.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony