Partnerzy serwisu:

Od 12 marca z Warszawy do Lublina pociągiem nawet w godzinę i 38 minut!

Michał Szymajda 08.03.2023 8,3k

Od 12 marca z Warszawy do Lublina pociągiem nawet w godzinę i 38 minut!
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowerynekk
Po wielu latach prowadzenia mocno opóźnionej inwestycji na linii nr 7 w końcu radykalnie zmieni się rozkład jazdy pociągów do Lublina. Między stacją Warszawa Wschodnia a Lublinem będzie można pojechać od 12 marca nawet w godzinę i 38 minut. 
Co niezwykłe, PKP Intercity w ogóle nie chwali się radykalną poprawą czasu przejazdu. Taka informacja wcale nie znalazła się z informacjami o marcowej korekcie, którą przedstawił przewoźnik. A to zdecydowanie najkorzystniejsza zmiana w rozkładzie jazdy w ogóle!

– Na zmodernizowanej trasie Otwock-Lublin Główny zakończył się proces certyfikacji dla urządzeń srk. Pozwoli to na podniesienie prędkości przejazdu pociągów do 160 km/h. Dzięki temu skróci się czas przejazdu między Lublinem a Warszawą o około 20 min – napisały PKP Polskie Linie Kolejowe, nie poświęcając ani zdania więcej osiągnięciu założonych przed laty efektów inwestycji (choć jeszcze nie w pełni, bo warszawski odcinek linii nr 7 jest w remoncie).

Porównujemy rozkład jazdy kilku pociągów między południem a wieczorem w wyszukiwarce. Najpierw rozkład jazdy z 9 marca, przed korektą, która będzie mieć miejsce 12 marca.A teraz te same pociągi (w zmienionych godzinach), odjeżdżające 13 marca. Zdecydowanie widać różnicę. Najszybsze pociągi między stacją Warszawa Wschodnia a Lublinem będą się poruszać w godzinę i 38 minut! Mowa o pociągach IC, które mogą kursować z prędkością do 160 km/h. To tej pory najszybsze z nich ten dystans pokonywały w godzinę i 51 minut.Specjalnie podajemy czas przejazdu z Warszawy Wschodniej, ponieważ część pociągów właśnie tu zacznie i skończy bieg, nie jadąc do centrum stolicy. Kilka innych pojedzie z Warszawy Gdańskiej, z pominięciem Wschodniej.

Na trasie Warszawa - Lublin wciąż nie będzie taktu, czyli odjazdów pociągów na danym kierunku, w stałych godzinach. Taki takt zostanie jednak utrzymany dla relacji powrotnej - z Lublina do Warszawy. Pociągi z głównej stacji Lublina będą odjeżdżać do stolicy przeważnie 23 minuty po pełnej godzinie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony