Partnerzy serwisu:

Od 11 marca szybciej pociągiem PKP Intercity Warszawa – Radom

Michał Szymajda 07.03.2023 9,8k

Od 11 marca szybciej pociągiem PKP Intercity Warszawa – Radom
Fot. Marcin Kucięba, SM42.pl
Na razie nie zmieni się liczba pociągów PKP Intercity na linii radomskiej. W maju pojawi się na niej nowy pociąg IC Kinga. Pozytywną stroną marcowej korekty rozkładu będzie z pewnością to, że pociągi na niej przyspieszą.
Analiza nowego rozkładu jazdy pociągów na linii nr 8, z Warszawy do Radomia i dalej, do Kielc i Krakowa, przynosi pozytywne informacje. Obecnie najszybsze pociągi IC kursujące z Warszawy Śródmieście do Radomia (zmianę z Centralnej na Śródmieście wymusiły prace na linii średnicowej i na stacji Warszawa Zachodnia) pokonują tą trasę w godzinę i 24 minuty. Od 13 marca niektóre z nich połączą stolicę z Radomiem w godzinę i 16 minut. Zapytaliśmy PKP PLK - zarządcę infrastruktury - z czego wynika skrócenie czasu podróży. Prawdopodobnie chodzi o zakończenie prac przy podstacjach trakcyjnych, które wzmacniają zasilanie na zbudowanej niemal od nowa linii radomskiej, gdzie między Warką a Radomiem przybył jeden tor.

Nowością będzie IC Kinga, obsługiwana Flirtem Stadlera, który w trasę wyjedzie jednak dopiero 1 maja (Stadler sukcesywnie będzie dostarczać kolejne nowe Flirty). Dziesiąta para pociągów połączy Warszawę Gdańską przez Radom i Kielce z Krakowem w równe 4 godziny. Również ten pociąg zapewni dojazd do Radomia z Gdańskiej w godzinę i 16 minut.

Ważną informację dla pasażerów jest to, że wszystkie pociągi IC z Radomia i Kielc zostaną przekierowane na stację Warszawa Zachodnia peron 9 oraz na Warszawę Gdańską. Po drodze zatrzymają się na przystanku Warszawa Młynów, co bardzo ułatwi dotarcie do centrum stolicy obecną przy nim linią metra M2 (przy Warszawie Gdańskiej jest za to M1). O zmianach rozkładu jazdy PKP Intercity od marca piszemy tutaj.
Poważnie zmieni się także rozkład jazdy linii R8 Kolei Mazowieckich z Warszawy do Radomia. Piszemy o tym tutaj.

Od września 2023 roku przez Radom oraz Łódź pojedzie nowy pociąg IC Wieniawski z Lublina do Poznania. PKP Intercity na razie nie zdradza jednak szczegółów rozkładu jazdy. Wiadomo, że z Radomia wyjedzie on w kierunku Poznania około godziny 8, a wróci późnym popołudniem.

– O szczegółach rozkładu jazdy IC Wieniawski poinformujemy w późniejszym terminie – poinformowało nas biuro prasowe PKP Intercity. Warto przypomnieć, że pociągi PKP Intercity od 13 marca pojadą w końcu szybciej także między Warszawą a Olsztynem

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony