Partnerzy serwisu:

Od 1 sierpnia bilety drożeją także w Kolejach Wielkopolskich. Podwyżki będą spore

Michał Szymajda 26.07.2022 3,5k

Od 1 sierpnia bilety drożeją także w Kolejach Wielkopolskich. Podwyżki będą spore
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
1 sierpnia 2022 r. zmianie ulegną ceny biletów na przejazd pociągami Koleje Wielkopolskie. To kolejny regionalny przewoźnik, który decyduje się na znaczną podwyżkę. Nowe ceny biletów obowiązują już na Pomorzu i na Mazowszu.
– Koleje Wielkopolskie uruchamiają każdego dnia ok. 290 pociągów, które pokonują ponad 25 tys. kilometrów. Chcemy nadal rozwijać naszą ofertę i podwyższać jakość świadczonych usług. Dlatego też, biorąc pod uwagę sytuację na rynku, która nie jest od nas zależna, wspólnie z urzędem marszałkowskim  podjęta została decyzja o zmianie cen biletów – poinformowała w komunikacie spółka.

– Wprowadzenie nowego cennika biletów spowodowane jest największym od 20 lat wzrostem inflacji, a co za tym idzie podwyżką cen paliw, energii elektrycznej, części zamiennych do taboru oraz kosztów usług. Czynniki te mają bezpośredni wpływ na wzrost kosztów bieżącej działalnością spółki –  czytamy dalej.

Ile będą teraz kosztować bilety na pociągi Kolei Wielkopolskich? Jak informują KW, wzrost cen biletów przewidywany jest na poziomie ok. 15%, jest więc spory. – Dotyczyć będzie zarówno biletów jednorazowych, okresowych, jak również biletów w ramach oferty Bus-Tramwaj-Kolej. Podniesione zostaną również opłaty za przewóz roweru czy psa, a także kary za przejazd bez ważnego biletu z 245 zł na 280 zł – czytamy. My sprawdziliśmy dokładnie ile będą kosztować bilety.

Za jednorazowy bilet normalny na przejazd krótkiego dystansu do 5 kilometrów płacimy teraz 4,90. Ten sam bilet po 1 sierpnia będzie kosztować 5,60. Inne przykłady zmian w cenniku? Za przejazd 25 kilometrów teraz płacimy 9,60 a po zmianach aż 11 złotych. Z kolei za przejazd odcinka do 100 kilometrów płacimy obecnie 24 złote, po zmianach – 27,60. Za przejazd dystansu do 200 kilometrów zapłacimy 39,30. Jeśli wybierzemy się w taką podróż do 1 sierpnia będzie nas to kosztować mniej -34,20. Miesięczny na popularnym dystansie do 25 kilometrów będzie kosztować 108 złotych, do 1 sierpnia wciąż można go kupić za 94 złote.

Do 31 lipca przewóz roweru kosztuje w KW 7 złotych, natomiast po tej dacie – 8 złotych. O 10 złotych zdrożeje też miesięczny na przewóz roweru i będzie kosztować 80 złotych.

Wcześniej, podwyżkę cen biletów wprowadziły Koleje Mazowieckie, Nieco wcześniej - samorząd województwa pomorskiego, a jeszcze wcześniej Koleje Śląskie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony