Partnerzy serwisu:

Obsługa pasażerów PKP w firmie zewnętrznej?

jm, Rynek Kolejowy 15.04.2015 160

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2015-04-15 09:55:22 Autor: IM&ZB
---.dynamic.chello.pl
Kompletnie oderwani od rzeczywistosci decydenci z PKP SA planuja przekazanie obslugi pasazerow do firmy zewnetrznej...jednak zanim to nastapi, w PKP SA i spolkach zaleznych powstana kolejne setki stanowisk menadzerskich.Czemu nie.Niech mlokosy "dudaly" prezesow zarabiaja na kontraktach po 20 tysiecy miesiecznie...a kasjerow,call center i konduktorow wywali sie na smieciowki do firm zewnetrznych...
2015-04-15 09:56:07 Autor: Gubernator Kalifornii
---.244.156.116

Gubernator Kalifornii
Ciekawi mnie to... Bo na razie ZA KAŻDĄ MINUTĘ połączenia do ichniejszego Biura Obsługi Klienta płaci się aż 1,29 zł!!!
To się nazywa być frontem do klienta... Frontem, ale z szeroko otwartym portfelem...
2015-04-15 09:57:10 Autor: miś uszatek
---.poz1.cyber-cafe.pl
Może wkońcu będą jakieś cywilizowane standardy obsługi?

Uważam, że jeśli spółki kolejowe chcą oszczędzać na kasjerkach to należy rozwijać alternatywne kanały sprzedaży: internet i telefon.

Przede wszystkim internet!!! Chcę mieć możliwość zakupu wszystkich dostępnych ofert bez wychodzenia z domu (albo właśnie wychodzac z domu w autobusie/taksówce na dworzec przez smartfona). Chcę móc kupić bilet z przesiadką, bilet abonamentowy, bilet weekendowy/podróżnika i pobrać sobie do nich samodzielnie miejscówki.


Drugi kanał to telefon: dla tych którzy nie mogą / nie chcą / nie umieją (emeryci?) kupować przez internet to powinno być stworzona infolinia na której teleoperator zamówi i wyśle im do domu odpowiedni bilet. Płatność albo kartą kredytową przez telefon albo gotówką przy odbiorze.
Taki bilet mógłby być wysyłany na maila do samodzielnego wydrukowania (nawet na kilka minut przed odjazdem pociągu) albo papierowy tradycyjną pocztą (za dopłatą, powiedzmy ze 3-5 dni przed odjazdem pociągu).

Da się? Da... tylko trzeba chcieć!
2015-04-15 09:59:32 Autor: IM&ZB
---.dynamic.chello.pl
...bedzie powtorka z euroLOTu, gdzie biurwa pasla sie na umowach o prace...a personel pokladowy zatrudniala firma krzak LOTNIK1...co na to kolejowe zwiazki zawodowe, ktorym skutecznie zamknieto "mordy" kasa?
2015-04-15 10:20:09 Autor: Heh
---.tktelekom.pl
Polecam zapoznac sie z profilami Linkedin pracownikow PKP SA, PKP IC czy innych PKP tworów. Erensty&jangi, banki, linie lotnicze, linie autobusowe, inni konsultanci i firmy kompletnie nie zwiazane z koleja. Ludzie kompletnie nie majacy wyczucia i pojecia o kolei. Gdzie sa czasy startowania od nastawniczego i ladowania jako naczelnik, a potem dyrektor? Zgroza!
Dokladnie tak jak przedmowca napisal. Kompletnie oderwani od rzeczywistosci.
2015-04-15 10:25:44 Autor: wujek_Kazik kolega Franka G.
---.opera-mini.net
Czy te wszystkie mlode panienki zatrudnione na umowe-zlecenie beda mialy odpowiednia wiedze kolejowa? Doplaty, rodzaje biletow, znizki, laczenie ofert, ja pytam o takie sprawy i kasjerki znajace temat z praktyki zawsze pomoga. Co mi po mlodej laluni ze slodkim glosikiem, ktora czesto nie wie co mowi, bo skrypt nie przewidywal takiego pytania. Contact Center powinien pozostac w strukturach firmy, aby byla informacja zwrotna co klient o nas sadzi, czego oczekuje, co powinnismy jeszcze zmienic. Firma zewnetrzna nie da dobrej informacji zwrotnej. Oni rozlicza sie z "ajwjara" tzn. z czasu oczekiwania na polaczenie, liczby obsluzonych osob, liczby spadow, itp.
2015-04-15 10:26:48 Autor: Green_Goblin
---.dynamic.chello.pl
Akurat ja, do obecnego BOKu PKP nie mam żadnych zastrzeżeń, ale decyzję o zleceniu tej działalności dla firmy zewnętrznej jak najbardziej rozumiem. Polska jest najgorszym krajem na ziemi do prowadzenia BOKu ze względu na to, że mieszkają tu głównie Polacy. A Polak-klient jest wiecznie niezadowolony i roszczeniowy. Dlatego wiele firm w PL decyduje się na zlecenie BOKu dla firmy zewnętrznej. Moja koleżanka pracowała w BOKu jednej z linii lotniczych (tanich) i obsługiwali rejon Europy środkowo-wschodniej i opowiadała, że gdy ktoś do nich dzwonił z polskiego numeru to w tym BOKu nikt nie chciał odbierać tych telefonów. A z klientami z innych krajów nie mieli problemów. Moja dziewczyna pracowała jako koordynator w jednym z banków. Wytrzymała rok i po tym czasie tak znienawidziła ludzi, że ciężko ją było wyciągnąć do jakiegoś publicznego miejsca, bo tam byli ludzie. Sam też kiedyś rozważałem uruchomienie u siebie w firmie mini-BOKu, ale stwierdziłem, że bardzie opłaci się kupić baterię Tomahawków. I gdy zadzwoni jakiś niezadowolony klient to od razu poleci w jego stronę Tomahawk - tylko tak można rozwiązać problemy polskich, wiecznie niezadowolonych klientów!!!!
2015-04-15 10:30:53 Autor: noi
---.play-internet.pl
No i bardzo dobrze. Przynajmniej będą miejsca pracy w nowych spółkach z kapitałem polskim.
2015-04-15 10:35:23 Autor: pispupil.
---.smrw.lodz.pl
To pewnie jak zwykle spóźniona wiadomość z posiedzenia 1.IV.br.

Pewnie w tym będzie też CONTACKT PKP SA z pozostałymi członkami (nie mylić z falusami) grupy PKP
2015-04-15 10:40:41 Autor: pispupil.
---.smrw.lodz.pl
Nie dodałem najważniejszego:
czy przewóz pasażerów też?
2015-04-15 10:41:01 Autor: ziomej
---.centertel.pl
czasy startowania od nastawniczego do dyrektora minęły bezpowrotnie i słusznie z dwóch powodów:

1. skończyła się komuna i zaczęto zwracać uwagę na praktyczne efekty
2. ci dyrektorzy i naczelnicy po nastawni mieli jeszcze gorsze wyczucie od bankomatów doprowadzając kolej na skraj upadku.

czy niektórzy jeszcze nie potrafią tego zrozumieć???
Jeśli zaciągniesz dług na dom i zastawisz hipoteke i nie będziesz jej spłacać, prędzej czy później zabierze ci go bank i komornik.
podobnie, jak jesteś kolejarzem i zniszczysz swoją firmę biernością, świętym przekonaniem o świetej kolejarskości, związkoleniem i przestaniesz spłacać się krajowi to tę firmę zawłaszczy ci gościu z banku i wkrótce też komornik.
2015-04-15 10:48:15 Autor: IM&ZB
---.dynamic.chello.pl
@green goblin
Proponuje porownac ilosc pozwow kierowanych przez klientow na zachodzie w stosunku do totalnego lightu w tym temacie na rynku polskim...na zachodzie klient nie bawi sie w pyskowki z doradca klienta,bo moze dojsc swoich praw w sadzie...w PL pozostaje mu "niezadowolenie" wyrazone przez telefon...

@Heh
Obecna kadra menadzerska ma kompletnie w dupie firme,wrecz brzydzi sie koleja.Nie brzydzi sie jedynie ekstremalnej kasy,nie do wyciagniecia aktualnie w sektorze uslug finansowych,przy tak niskich kompetencjach....Panie Cizkowicz,to nie sztuka zadzierac glowe patrzac na wieche budynku dworca Bydgoszcz Glowna.Czasem trzeba te glowe opuscic,zeby dostrzec,ze z nowych peronow o wysokosci 38 i 55 cm ludzie beda sie musieli wspinac do pociagow...tak wyglada modernizacja dworca za 200 milionow zlotych pod zarzadem parweniuszy z PKP SA...
2015-04-15 10:57:33 Autor: Luca
---.dynamic.chello.pl
Bardzo jestem ciekaw kiedy PKP da maszynistom propozycję nie do odrzucenia by przeszli na działalność gospodarczą i świadczyli usługi dla PKP właśnie...
Tak jak np w krakowskim MPK stało się z kierowcami.
2015-04-15 11:05:36 Autor: dżejsek
---.internetdsl.tpnet.pl
Nie tak dawno śmiałem się z komentarza sugerującego, że za błędne wskazania zegarów na centralnym odpowiada firma PKP Zegary Dworcowe S.A. Teraz trzeba będzie przełknąć powierzenie zegarów firmie zewnętrznej. W kolejnym kroku do firmy zewnętrznej przekaże się sprawdzanie biletów, najpierw otwierając, a następnie likwidując jakieś Contuctoring Center, dzięki czemu pojawi się możliwość wypłacenia odpraw.
2015-04-15 11:15:46 Autor: Tomek123
---.tktelekom.pl
Co by tu jeszcze, co by tu jeszcze...
Gdzie by tu jeszcze.... Pieniądze wprowadzić?
2015-04-15 11:16:42 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Proponuję przekazać cały majątek PKP firmom zewn.
Kolejarze i fani "narodowych przewoźników"! Nie obrażajcie się, ale już nie ma PRL, to i nie powinno być od dawna PKP.
2015-04-15 13:52:09 Autor: Gierek
---.10.1.25

Gierek
Pewnie nie radzą sobie ze skargami i mają tego dość, to wyprowadzą klientów do firmy zewnętrznej, niech tam swoje żale wylewają.
2015-04-15 14:53:39 Autor: Głos z USA
---.56.8.247
I słusznie. Na wzor firm komputerowych które maja tylko wieżowce z logo firmy. A wszelkie Komputery składają w Chinach,Tajwanie, Wietnamie, a w USA tylko sprzedają. I ludzie łapią sie za głowy co kupic?. Czy Sony, czy HP czy Toshiba!.
2015-04-15 15:00:27 Autor: g0sc123
---.ewttruck.static.3s.pl
Hm, ciekawi mnie jakie to jeszcze „wybrane spółki należące do Grupy (PKP)” oprócz PIC prowadzą jeszcze obsługę pasażerów?

@Green_Goblin: Wielokrotnie dzwoniłem do taniej linii z problemami i _zawsze_ spotkałem się z miłą i kompetentną obsługą. Ba, nikt mnie „nie spuścił na drzewo” w momencie, gdy prosiłem nawet o jakieś niestandardowe usługi (jak np. dopisanie dodatkowego pasażera do istniejącej rezerwacji czy połączenie rezerwacji) i nawet nie żądano za to należnych według TP pieniędzy. Nie wspomnę o tym, że udało się nawet bezproblemowo załatwić kwestię płatności zawalonych przez pewien łódzki bank...
Co do banków, to inna para kaloszy. Tu infolinie są przysłowiową „drogą przez mękę”. Najlepszym sposobem na nie zamiast gorączkowania się jest rejestrowanie rozmowy i rozpoczynanie procedury przed Arbitrem Bankowym. A w przypadku jednego z banków nieodmiennie dodatkowo zgłaszanie podejrzenia popełnienia przestępstwa...
2015-04-15 15:51:12 Autor: Gubernator Kalifornii
---.244.156.116

Gubernator Kalifornii
A tak nasza była szefowa PKP działa "efektywnie" w ministerstwie infrastruktury i rozwoju...

CYTAT:"Na drogach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad utrzymany zostanie obecny system poboru opłat - powiedziała w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" i radiowej Trójki Maria Wasiak, minister infrastruktury i rozwoju.

"Nie będziemy budować nowych bramek. Zostaniemy przy obecnym systemie" - dodała. Na bramki na odcinkach zarządzanych przez koncesjonariuszy resort nie ma wpływu. Ewentualna zmiana umów z nimi generowałaby duże koszty po stronie państwa, nieproporcjonalnie wyższe niż korzyści."

Cytat z: http://www.portalsamorzadowy.pl/inwestycje/maria-wasiak-zostaniemy-przy-obecnym-systemie-poboru-oplat-na-autostradach,69530.html

Co za beznadziejne podejście pani ministerki... Dno bramkowe jak było, tak też zostanie... Dziwne, że MINISTER nie jest w stanie wpłynąć na koncesjonariuszy...
Naprawdę Koncesjonariusze nie są w stanie i nie mają chęci na budowanie viatoli, skoro i tak wielkość opłat nie uległaby na ich autostradach zmianie??? Nie chce mi się wierzyć, że " zmiana umów z nimi generowałaby duże koszty po stronie państwa, nieproporcjonalnie wyższe niż korzyści."
2015-04-15 18:00:16 Autor: no tak...
---.starnettelecom.pl
Widze 2 wyjścia:
Outsourcing na zarząd PKP - będzie duuużo taniej - zarząd nie będzie żarł 3/4 kasy,
albo:
Tabor do ARP czy czegoś tam innego i przetarg na przewozy międzywojewódzkie podzielony na kilkanaście zadań (nie trasami, a kursami)
2015-04-16 00:07:08 Autor: won
---.dynamic.gprs.plus.pl
Maja tupet. I kredyty, a hajs musi sie zgadzac. Moze outsourcing rządu? Oraz wojska, lekarzy w szpitalach, nauczycieli w szkolach. Tanie PanstwO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony