Partnerzy serwisu:

Obowiązkowa rezerwacja miejsc w pociągach regionalnych w północnej Francji

Artur Bogdanowicz 03.06.2020 29

Obowiązkowa rezerwacja miejsc w pociągach regionalnych w północnej Francji
Fot. SNCF
Koleje Francuskie, SNCF, stopniowo zwiększają ofertę przewozową na terenie całego kraju. W niektórych regionach wprowadzają jednak ponadstandardowe rozwiązania.
Aby zmniejszyć zagrożenie wirusowe, w niektórych regionach wprowadzane są wyjątkowe środki. Jak informuje przewoźnik, na północy kraju w regionie Hauts-de-France wprowadzono obowiązkową (bezpłatną!) rezerwację miejsc w pociągach lokalnych.

Już od 11 maja na przejazdy pociągami regionalnymi (TER) do/ z Lille oraz na liniach z regionu do Paryża obowiązuje specjalna „miejscówka”, coupon d’accès. Można ją zamówić na stronie internetowej lub w aplikacji SNCF. Warto zauważyć, że dotąd w zależności od linii kursowało 15-45% składów, od dziś oferta wzrasta do 60%. Na tory wyjedzie zatem ok. 700 z 1 300 rozkładowych pociągów regionalnych w północnej Francji. Poza posiadaniem coupon d’accès podróżni zobowiązani są do noszenia maseczek zasłaniających usta i nos.

W Polsce urząd marszałkowski województwa pomorskiego także zastanawiał się nad obowiązkiem wprowadzenia miejscówek w pociągach regionalnych, z uwagi na zbliżający się sezon turystyczny. W tej chwili krajowi przewoźnicy kolejowi mogą wozić tylu pasażerów ile jest w pociągach miejsc siedzących.

PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości