Partnerzy serwisu:

Oblodzona sieć trakcyjna zatrzymała pociągi na Mazurach i w północnej Wielkopolsce

Michał Szymajda 04.02.2021 3,9k

Oblodzona sieć trakcyjna zatrzymała pociągi na Mazurach i w północnej Wielkopolsce
Pociąg IC w Olsztynie Zachodnimfot. M. Szymajda
Dzisiejszy poranek nie był łatwy dla służb utrzymania PKP PLK. Oblodzona sieć trakcyjna uniemożliwiła rozkładowe kursowanie pociągów między Działdowem a Olsztynem, a także między Piłą a Szczecinkiem.
Poważne zatrzymanie ruchu pociągów miało miejsce na zmodernizowanej linii 216. – Po godzinie 6 rano, ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, doszło do usterki sieci trakcyjnej na odcinku Działdowo – Nidzica. Pociągi dalekobieżne PKP Intercity, łączące Olsztyn z Warszawą, kierowane były trasą zmienioną przez Iławę i Ostródę. Przewoźnik Polregio zorganizował zastępczą komunikację autobusową na trasie Działdowo – Nidzica – Olsztynek – Olsztyn – napisał Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK. Problem z siecią trakcyjną spowodował, że IC Orłowicz był opóźniony ponad 200 minut.

– O godz. 10.00 służby techniczne usunęły usterkę sieci trakcyjnej w Nidzicy. Teraz specjalny pociąg sieciowy sprawdza i przygotowuje trasę Działdowo – Nidzica do przywrócenia ruchu pociągów. Służby deklarują, że około południa wznowiony zostanie ruch pociągów – poinformował przedstawiciel Polskich Linii Kolejowych.

Podobna sytuacja miała miejsce na linii kolejowej 405, między Szczecinkiem a Piłą. Oblodzona, obniżona sieć trakcyjna była przyczyną prawie trzygodzinnego opóźnienia pociągu Kotwica Polregio z Kołobrzegu do Poznania i dwugodzinnego z Poznania do Kołobrzegu. Od pół godziny do godziny opóźnione były także pociągi PKP Intercity kursujące po tej linii.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony