Partnerzy serwisu:

Objazd objazdu na trasie Warszawa – Poznań. Pojedziemy dłużej o 30 minut

Michał Szymajda 20.08.2018 147

Objazd objazdu na trasie Warszawa – Poznań. Pojedziemy dłużej o 30 minut
Stacja Toruń GłównyFot. Rynek-Kolejowy.pl
Od czerwca 2017 roku trwa modernizacja magistrali kolejowej E20. W związku z tym czas przejazdu pociągów między Warszawą a Poznaniem mocno się wydłużył. Po 21 września, na miesiąc, wydłuży się jeszcze bardziej.
Obecnie bezpośrednie pociągi kursujące pomiędzy stolicą Wielkopolski a Warszawą jadą przez Gniezno, Inowrocław Rąbinek (linia 353), Babiak i Zamków (linia 131) i dalej wracają na magistralę E20. Od 21 września do 20 października planowane jest dwutorowe zamknięcie torowe między Barłogami a Kutnem, które uniemożliwi kursowanie pociągów z wykorzystaniem tego wariantu objazdu.

– Krótkie zamknięcie dwutorowe (…) było planowane od początku modernizacji z uwagi na duży zakres prac na dwóch obiektach inżynieryjnych, tj. w km 130,563 (wiadukt kolejowy) i w km 162,870 (most kolejowy) – poinformował Zbigniew Wolny z biura prasowego PKP PLK.

Objazd pociągów przez Toruń wydłuży czas przejazdu o około 30 minut. Niemal wszystkie pociągi ekonomicznej kategorii TLK pojadą więc między Poznaniem a Warszawą w czasie ponad 4 godzin. Przed modernizacją niektóre z nich przejeżdżały blisko 300-kilometrową trasę w 3 godziny.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony