Partnerzy serwisu:

Obfite opady na południu Polski. PLK: Linie kolejowe są przejezdne

inf. pras. 24.05.2019 1,8k

Obfite opady na południu Polski. PLK: Linie kolejowe są przejezdne
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Czwartkowy wieczór był dla służb utrzymania sieci kolejowej ciężki. Silne opady deszczu występowały głównie na południu Polski.
Linie kolejowe w Polsce są przejezdne. W nocy przeprowadzono jazdy patrolowe na ponad 800 km tras w woj. śląskim, podkarpackim i małopolskim. Kilkadziesiąt razy służby techniczne usuwały skutki ulewy. Śledzone są komunikaty meteo. Stale monitorowane są linie i obiekty. W Krakowie między Krakowem Głównym a Płaszowem ze względu na obfite opady wprowadzono ograniczenie prędkości do 20 km/h. W związku z tym mogą wystąpić kilkuminutowe zmiany w kursowaniu pociągów.

W Krakowie działa specjalny zespół przedstawicieli przewoźników i zarządcy infrastruktury, który na bieżąco ocenia sytuację na sieci kolejowej.

Obecnie Portal Pasażera wskazuje na krajowej sieci kolejowej tylko jeden odwołany pociąg na części trasy. Chodzi o uruchamiany przez Przewozy Regionalne pociąg Jaworzyna. Nie pojechał dziś na odcinku Grybów – Krynica-Zdrój, ale przyczyna tego odwołania, według naszej wiedzy, nie jest związana z pogodą. Znacznych opóźnień pociągów (nawet powyżej 50 minut!) na sieci kolejowej w Polsce nie ma.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony