Partnerzy serwisu:

OBB zerwało kontrakt za opóźnienia w dostawach. Desiro zamiast Talentów

Artur Bogdanowicz, Jakub Madrjas 18.08.2021 2,6k

OBB zerwało kontrakt za opóźnienia w dostawach. Desiro zamiast Talentów
fot. OBB
Koleje Austriackie (ÖBB) zerwało umowę z Alstomem na dostawy pociągów Talent, zleconą jeszcze przed fuzją firmie Bombardier. Przyczyną było bardzo duże opóźnienie w dopuszczeniu pojazdów do ruchu. Pilnie potrzebne pociągi dostarczy Siemens.
O potencjalnej zmianie dostawcy pociągów elektrycznych do obsługi ruchu regionalnego w regionie Vorarlberg i w Tyrolu miejscowa prasa informowała już od wiosny. Zamówione kilka lat temu pociągi typu Talent 3 (produkowane przez Bombardiera, który został niedawno połączony z Alstomem) wciąż nie otrzymały dopuszczenia do ruchu

Dlatego jeszcze w maju pytaliśmy o tę sprawę Alstom. - To bardzo rozczarowujące. Pracowaliśmy bardzo ciężko, żeby osiągnąć nasze wspólne cele; oczekiwaliśmy, że uda nam się wykorzystać pociągi Talent 3 w regionie Vorarlberg w ruchu pasażerskim - przekazał nam wówczas dyrektor zarządzający Alstom Austria Jörg Nikutta

Teraz jednak rada nadzorcza ÖBB oficjalnie zatwierdziła zmianę dostawcy na wybraną w przyspieszonej procedurze spółkę Siemens Mobility Austria. Ma on dostarczyć 21 pociągów Desiro począwszy od końca 2022 roku.

Nowe składy kursować będą w regionie Vorarlberg i Tyrolu. Według szacunków wartość zlecenia wynosi 320-360 mln euro. Siemens dostarczył ÖBB w ostatnich latach ponad 100 pociągów Desiro ML.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony