Partnerzy serwisu:

O przyszłości i perspektywach polskiej kolei po raz drugi

informacja prasowa 09.01.2020 0

O przyszłości i perspektywach polskiej kolei po raz drugi
Fot. PKP SA
29 stycznia 2020 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się druga edycja Kongresu Rozwoju Kolei – Przyszłość i Perspektywy. Wydarzenie ponownie zorganizują spółki Grupy PKP: PKP SA, PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Intercity oraz PKP Cargo.
Pierwsza edycja Kongresu Rozwoju Kolei odbiła się szerokim echem nie tylko wśród przedstawicieli branży kolejowej, lecz także przedsiębiorców czy polityków. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 700 osób. W Kongresie wziął udział Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, ministrowie, posłowie, senatorowie, przedstawiciele samorządów, instytucji naukowych oraz świata biznesu. Merytoryczny poziom debat spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami. Relacje z wydarzenia były obecne niemal we wszystkich wiodących i branżowych środkach masowego przekazu.

Kongres Rozwoju Kolei stał się istotną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z rozwojem transportu kolejowego w Polsce. Powstało nowe pole do dialogu w tej dziedzinie pomiędzy przedstawicielami świata polityki, biznesu, samorządu i nauki.

Ze względu na pozytywny odbiór 1. edycji Kongresu Grupa PKP dostrzegła potrzebę kontynuacji wydarzenia. Sprawdziła się formuła, według której organizatorami były cztery spółki Grupy PKP: PKP SA, PKP PLK, PKP Intercity oraz PKP Cargo. Tym razem tematyką wydarzenia będą inwestycje kolejowe. Spółki Grupy PKP, organizując Kongres, chcą pokazać, jak dzięki inwestycjom kolej zmienia się i rozwija, zyskując coraz mocniejszą pozycję transportową w Polsce oraz w Europie, a nawet na świecie.

– Gdy w ubiegłym roku organizowaliśmy I Kongres Rozwoju Kolei, chcieliśmy przede wszystkim pokazać synergię działań spółek z Grupy PKP. Jako kolejarze doskonale zdajemy sobie sprawę, że kolej nie istnieje dla samej siebie – transport pasażerski jest dziś bardzo ważnym elementem infrastruktury społecznej, a przewozy towarowe są istotnym ogniwem systemu gospodarczego. Zainteresowanie, z jakim spotkała się I edycja Kongresu pozwala stwierdzić, że udało się to zakomunikować – mówi Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP SA.

– Kolejna edycja Kongresu Rozwoju Kolei, którego współorganizatorem są PKP Polskie Linie Kolejowe SA pozwoli na kontynuowanie dyskusji na temat wyzwań, jakie ma przed sobą polska kolej. Dla PLK – zarządcy infrastruktury, realizującego Krajowy Program Kolejowy o wartości prawie 76 mld zł, to dobra okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń z liderami opinii publicznej, przedstawicielami środowisk naukowych oraz samorządowych. To również wyznaczanie kierunków dalszego rozwoju transportu kolejowego w Polsce – zaznacza Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

– Styczniowy Kongres Rozwoju Kolei to wydarzenie, którego do tej pory brakowało w krajowej dyskusji nt. sektora kolejowego. Niewątpliwy sukces pierwszej edycji wydarzenia, który możemy mierzyć udziałem w Kongresie znaczących i wpływowych gości oraz szerokim odbiorem, z jakim spotkały się panele dyskusyjne, odbywające się podczas Kongresu. Stworzenie przestrzeni do dyskusji m.in. o transporcie pasażerskim pozwala na efektywne formułowanie wniosków, które realnie mogą wpływać na dalszy rozwój kolei w Polsce – podkreśla Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity SA.

– „Już pierwsza edycja Kongresu pokazała, jak potrzebna jest ta inicjatywa, gdyż nasze spotkanie stało się platformą wymiany myśli, wiedzy, doświadczeń, które mają pomóc
w realizowaniu programu rozwoju transportu kolejowego w Polsce. Ważne jest to, że Kongres stworzył kolejarzom nowe pole do dialogu w tej dziedzinie z przedstawicielami władz państwowych, samorządów, ludźmi biznesu i nauki” – podsumowuje Czesław Warsewicz, prezes zarządu PKP Cargo.

II Kongres Rozwoju Kolei odbędzie się 29 stycznia 2020 roku na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Partnerem Kongresu jest PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Organizator zaprasza do rejestrowania się za pomocą strony internetowej: https://kongresrozwojukolei.pl/ Wnioski o akredytację dla dziennikarzy można składać na adres e-mail: media@kongresrozwojukolei.pl Akredytacje są bezpłatne.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony