Partnerzy serwisu:

O krok od tragedii w Częstochowie. 5-latek wpadł między pociąg a peron [film]

Michał Szymajda 24.04.2018 42

O krok od tragedii w Częstochowie. 5-latek wpadł między pociąg a peron [film]
Fot. Policja
5-letnie dziecko wpadło w przestrzeń między taborem a krawędzią peronu na stacji w Częstochowie. Dzięki błyskawicznej reakcji maszynisty nie doszło do tragedii.
Sytuacja miała miejsce kilka dni temu podczas odjazdu pociągu IC obsługiwanego przez ezt serii ED160 Flirt z Krakowa do Łodzi. Podczas pożegnania osoby, która wsiadła do pociągu, dwie osoby – 47-latka i 5-letnie dziecko, zbliżyły się do krawędzi peronu, przekraczając linię bezpieczeństwa. Dziecko odeszło od kobiety i, próbując dosięgnąć szyby pociągu, ześliznęło się pomiędzy tabor a peron.

Na szczęście błyskawicznie zareagował maszynista, który widział sytuację w lusterku, mimo, że miała miejsce w połowie długości składu. Pociąg wyhamował zaledwie po trzech sekundach od startu. Dziecko zostało wciągnięte na peron, na miejsce wezwane zostało pogotowie i policja. Na szczęście skończyło się na otarciach naskórka, ale 47-letnia matka dziecka może mieć problemy.

– Kobieta została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut narażenia dziecka na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z niedopełnieniem obowiązku opieki. – Nie przyznała się do czynu, twierdząc, że dziecko jej się wyrwało – powiedział Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. W chwili zdarzenia miała 0,6 promila alkoholu.

Film dokumentujący zdarzenie można zobaczyć tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony